Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Akcja jak z filmu

Ubrani w kombinezony ochronne ratownicy medyczni i strażacy, w asyście policji, przed południem pojawili się przed jednym z bloków przy ul. Władysława Broniewskiego. Ratownicy z mieszkania na parterze wynieśli starszą panią, którą przewieziono do szpitala. – Skuteczny ratownik, to bezpieczny ratownik – mówi brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży podkreślając, że „w obecnym czasie musimy liczyć się z zagrożeniami”. Sama akcja była prawie standardowa, bo pani w podeszłym wieku nie miała na tyle siły, aby wstać i otworzyć drzwi, ale zastosowane środki bezpieczeństwa były specyficznie.

Strażacy podejmowali akcję, która nazywana jest jako „MZ - Pomoc PRM”, czyli  miejscowe zagrożenie, pomoc dla Państwowego Ratownictwa Medycznego. 
- Pani w podeszłym wieku, słabo się poczuła, była sama w domu i nie miała na tyle siły, aby wstać i otworzyć drzwi pogotowiu. My się tym zajmujemy w Łomży, dlatego w asyście policji, musieliśmy umożliwić dostęp ratownikom medycznym. Pacjentka została przekazana do pogotowia  i przewieziona na dalsze badania – opisuje brygadier Grzegorz Wilczyński. 

Specyficzne ubranie ochronne ratowników i strażaków komendant tłumaczy „zagrożeniami obecnych czasów”. 
- Musimy dbać trochę bardziej o swoje bezpieczeństwo. Jedna osoba, która coś przyniesie do jednostki, mogłaby spowodować konieczność zamknięcia całej jednostki – tłumaczy komendant przyznając, że specyficzne ubranie ratowników wzbudzało podejrzenia i ciekawość mieszkańców. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę