Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Podwyżka śmieci także w Piątnicy

Rada Gminy Piątnica zmieniła stawki opłat za śmieci. Od 1 kwietnia podstawowa opłata od osoby wzrasta z 14 zł na 19 zł miesięcznie. Tyle będą płacić mieszkańcy segregujący śmieci. Za niesegregowanie kara będzie wynosiła 57 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.

W gminie Piątnica opłata za śmieci stanowi iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość oraz ustalonej stawki opłaty od mieszkańca. Wyjątkiem są gospodarstwa duże 6-osobowe i większe. W tym przypadku nowa stawka opłaty - jeżeli właściciel nieruchomości wypełnia obowiązek zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny - będzie wynosiła 94 zł miesięcznie wobec 84 zł obecnie. Jeśli duże gospodarstwa nie będą segregowały należycie śmieci kara wyniesie 282 zł miesięcznie.

Mieszkańcy gminy Piątnicy będą mogli nieco na śmieciach zaoszczędzić, jeśli sami będą kompostować bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym. Wówczas opłata będzie wynosiła 18 zł od jednego mieszkańca, a w przypadku dużych gospodarstw 88 zł miesięcznie. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę