Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Zmiana Komendanta

Główne zdjęcie
od lewej: Bohdan Paszkowski, Jarosław Zieliński, nadinspektor Kamil Bracha, nadinspektor Daniel Kołnierowicz, inspektor Robert Szewc (fot. KWP Białystok)

Inspektor Robert Szewc został Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Daniela Kołnierowicza, który po 25 latach służby przeszedł na emeryturę. Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyła się uroczysta ceremonia przekazania obowiązków Komendanta.

inspektor Robert Szewc nowy Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku (fot. KWP Białystok)
inspektor Robert Szewc nowy Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku (fot. KWP Białystok)
nadinspektor Daniel Kołnierowicz, były Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku (fot. KWP Białystok)
nadinspektor Daniel Kołnierowicz, były Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku (fot. KWP Białystok)

W uroczystości wzięli udział Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Kamil Bracha, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Zieliński, komendanci miejscy i powiatowi województwa podlaskiego, kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, a także przedstawiciele służb mundurowych województwa podlaskiego.

Zastępca Komendanta Głównego Policji nadisnpektor Kamil Bracha podziękował nadinspektorowi Danielowi Kołnierowiczowi za 25-letnią służbę, w tym ponad cztery lata na stanowisku szefa garnizonu podlaskiego. - W imieniu Komendanta Głównego Policji chciałem Panu serdecznie podziękować za te 25 lat służby, 25 lat zakładania munduru polskiego policjanta. Chciałbym też podziękować w imieniu własnym za ostatnie 4 lata. Zawsze od Pana Komendanta spotykałem się z życzliwością i dobrocią (...) Dziękuję - mówił. 
Rozkazem Komendanta Głównego Policji, obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku zostały powierzone inspektorowi Robertowi Szewcowi, dotychczasowemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Lublinie.
- W miejsce Pana Komendanta Daniela Kołnierowicza przychodzi Komendant, który ma niesamowite doświadczenie ale jest też wspaniałym człowiekiem i będzie kontynuował to, co Pan Komendant Daniel rozpoczął (...). Gratuluję i życzę dalszych sukcesów – mówił nadisnpektor Bracha

Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Robert Szewc, służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku, jako funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Zamościu. Przez kolejne lata  związany był z jednostką w Tomaszowie Lubelskim. Był zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji, Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego i I zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim. W 2015 roku powołany na  Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu, w 2016 roku  został Zastępcą  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie,  a w 2017 roku  został Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie.  Od dnia 13 marca 2020 roku formalnie będzie Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę