Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Synoptycy podnoszą stopień zagrożenia

Główne zdjęcie
Przy prędkości 100 km/h wiatr może łamać konary i przewracać drzewa doprowadzając do zrywania linii energetycznych. Może dochodzić także do uszkodzenia dachów. (Zdjęcie ilustracyjne)

Na drugi stopień podnieśli synoptycy zagrożenie jakie w Łomży i regionie może powodować coraz silniejszy wiatr. Jego prędkość w porywach lokalnie może wzrastać do 100 km/h. Najsilniejsze porywy wiatru towarzyszyć będą przelotnym opadom deszczu i burzom.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w regionie łomżyńskim ważne będzie od godziny 14.00 do północy. W tym czasie  przewiduje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz IMGW-PIB, który podniósł stopień zagrożenia zjawiska z pierwszego na drugi, prawdopodobieństwo jego wystąpienia określa na 85%. 

Drugi stopień zagrożenia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej, a przede wszystkim dostosowanie swoich planów do warunków pogodowych.

W nocy wiatr ma stopniowo słabnąć, ale jutro w ciągu dnia będzie utrzymywał się jako umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h. Będzie chłodniej niż dzisiaj - temperatura maksymalna od 5°C do 8°C. Poza tym prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami możliwe burze, także z opadem krupy śnieżnej. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę