Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Czy to już panika?

Główne zdjęcie
W jednym ze sklepów w Łomży. (Fot. Czytelnik)

Rząd, który wczoraj zdecydował o zamknięciu szkół, uniwersytetów i placówek kultury dziś dementuje „wiele fake newsów”. „Dementujemy: Nie planujemy zamykania sklepów i placówek handlowych. Nie planujemy odcinania kordonem sanitarnym żadnych dużych miast.” Koronawirus staje się coraz większym problemem, a kraj zaczyna ogarniać panika. Widać to po zwiększonych zakupach w sklepach i półkach, które świecą pustkami. Oficjalnie w województwie podlaskim do czwartku do godz. 11.00 nie potwierdzono występowania koronawirusa, ale w kraju liczba osób zakażanych wzrosła już do 47 skłaniając do działań kolejnych mieszkańców.

Podlaski Urząd Wojewódzki w czwartkowe przedpołudnie podał, że w tej chwili w województwie podlaskim w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem 1 osoba jest hospitalizowana, 5 osób zostało objętych kwarantanną, a kolejne 355 osób znajduje się pod tzw.  nadzorem epidemiologicznym. Te osoby nie powinny wychodzić z domów, by potencjalnie nie stać się roznosicielami chorobny. 

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski ponawia prośbę o modlitwy o oddalenie niebezpieczeństwa polecając "odśpiewanie Suplikacji we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas każdej Mszy św.".

Inny sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa mają władze Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.  
„Jeżeli nie masz osób bliskich, rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach artykułów spożywczych, farmaceutycznych itp., ZADZWOŃ do swojej Administracji Osiedla – spróbujemy Ci pomóc.”
- Komunikat adresowany jest do osób, które poddawane są kwarantannie, lub nie powinni wchodzić z domów ze względu na nadzór epidemiologiczny - wyjaśnia Krzysztof Cieśliński, wiceprezes ŁSM. - Do tej pory nie mieliśmy zgłoszenia, ale jeśli będzie na pewno zareagujemy - zapewnia. 
Oto numery telefonów do Administracji osiedli ŁSM: Centrum - tel. 86 216-56-78, Jantar - tel. 86 215-26-21, Konstytucji i Górka Zawadzka - tel. 86 215-26-31

Foto: W jednym ze sklepów w Łomży. (Fot. Czytelnik)
Foto: W jednym ze sklepów w Łomży. (Fot. Czytelnik)
Foto: W jednym ze sklepów w Łomży. (Fot. Czytelnik)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę