Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Koronawirus u bram... Baseny znowu zamknięte

Prezydent Łomży zdecydował o zamknięciu od 12 do 25 marca obiektów sportowych, w tym m.in. Parku Wodnego przy ul. kard. Wyszyńskiego, pływalni przy ul. Niemcewicza, kompleksów „Moje Boisko – Orlik 2012”, a także o odwołaniu wydarzeń w instytucjach kultury Miasta Łomża – poinformował Łukasz Czech z ratusza po środowym posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęconego koronowirusowi. Władze miasta zawiesiły również zajęcia w Klubie Seniora i Dziennym Domu Senior + i apelują do mieszkańców o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim.

- Apelujemy o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim. W przypadku konieczności załatwienia spraw urzędowych rekomendujemy korzystanie z możliwości ich załatwienia drogą elektroniczną bądź telefoniczną. Sugerujemy także dokonywanie czynności płatniczych poprzez bankowość elektroniczną – czytamy w przekazanym komunikacie z ratusza.

Zajęcia w Klubie Seniora i Dziennym Domu Senior + mają być zawieszone do 25 marca. 
- Wszyscy pracownicy tych jednostek są dostępni dla osób starszych i samotnych – zaznacza Łukasz Czech dodając, że w sprawie ewentualnego wsparcia należy kontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30 pod numerami telefonów: 86 2164888 lub 86 2165851.

Od poniedziałku do 25 marca, czyli do dnia do którego rząd wprowadził zawieszenie zajęć w szkołach i przedszkolach, autobusy MPK będą kursować według wakacyjnego rozkładu jazdy. Łukasz Czech podaje, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji sp. z o.o. dezynfekuje w pojazdach komunikacji miejskiej poręcze, przyciski i kasowniki, a kierowcy autobusów posiadają również żele dezynfekujące.

W komunikacie podano, że Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, funkcjonujące w strukturach Urzędu Miejskiego, jest w stałym kontakcie z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa oraz Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego, pełniąc całodobowe dyżury pod numerem telefonu 86 2156722.

- W przypadku objęcia osób kwarantanną domową umundurowani funkcjonariusze policji przynajmniej raz na dobę będą sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów – czytamy w komunikacie.

Miejscy urzędnicy przypominaj także, że rodzicom i opiekunom prawnym, którzy opiekują się dzieckiem poniżej 8. roku życia i są objęci ubezpieczeniem chorobowym, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Wystarczy u swojego pracodawcy złożyć oświadczenie, które można pobrać ze strony internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych www.zus.pl.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę