Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Komunikat Wojewody Podlaskiego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2

- Stosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2: ▪️ zarządzam do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki; polecam wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków - podał Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski prosząc o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie.

Komunikat Wojewody Podlaskiego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 opublikowano na sronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wijewódzkiego. 
Podano tam także podstawy prawne decyzji wojewody. Są nimi:
- art. 11 ust. 1, 2 i 7 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych;
- art. 37 ust. 2 w związku z art. 2 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej;
- art. 54 ust. 1 ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

Imprezy odowoływane
- W związku z sytuacją epidemiologiczną, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży odwołuje (dzisiejsze) spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem – podała Teresa Fromelc-Pawelczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki. - Kiedy tylko sytuacja się ustabilizuje, ustalimy nowy termin, o czym niezwłocznie Państwa poinformujemy oraz zamieścimy informację na stronach internetowych. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy zdrowia!

W Łomży na pewno nie będzie także planowanego na przyszły weekend zlotu food trucków.
- Szanowni Państwo z przykrością informuję, że z powodu szalejącego wirusa i obostrzeń z tym związanych, zapowiadany w Łomży zlot food trucków w dniach 20-22 marca 2020 r. nie odbędzie się – przekazał Tomasz Kamyk.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się w Polsce koronawirusem COVID-19 Wydział Gier Podlaskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanych  w terminie od 11.03.2020 r do 25.03.2020 wszystkich spotkań piłkarskich ( dotyczy rozgrywek seniorskich, młodzieżowych, piłki nożnej kobiet i futsalu) prowadzonych przez Podlaski ZPN.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę