Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Radni chcą działań od prezydenta

Główne zdjęcie
Radni Dariusz Domasiewicz i Andrzej Podsiadło

- To sprawa bardzo poważna, niecierpiąca zwłoki - mówi radny Dariusz Domasiewicz i w imieniu radnych z klubu „Przyjazna Łomża” apeluje do prezydenta, aby w związku z zagrożeniem koronawirusem, „włączył miejskie służby w pomoc osobom starszym, samotnym w codziennych czynnościach takich jak zakupy artykułów spożywczych, farmaceutycznych itp.” Radni proponują np., aby miasto uruchomiło telefon pod którym mieszkańcy będą mogli o taką pomoc poprosić.

W Polsce do wtorkowego poranka potwierdzono już 18 przypadków wystąpienia koronawirusa. Rząd coraz bardziej zaostrza działania mające powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby po kraju – m.in. zakazano organizacji imprez masowych. Także w Łomży jest coraz większa obawa, że groźny wirus do nas dotrze.    
- Jako samorząd powinniśmy wyjść naprzeciw i nie czekać, aż coś się pojawi w Łomży, tylko zapewnić mieszkańcom to bezpieczeństwo w postaci dobrze skoordynowanych (działań – dop. red.) podległych służb miasta – mówił we wtorkowe przedpołudnie radny Dariusz Domasiewicz. 
Na konferencji prasowej na Starym Rynku przedstawił wraz z radnym Andrzejem Podsiadło interpelację jaką, w imieniu klubu radnych „Przyjazna Łomża”, złożyli do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i przewodniczącej Rady Miasta Alicji Konopki. Radni chcą, aby szczególną ochroną zostali objęci starsi mieszkańcy Łomży i osoby przewlekle chore z obniżoną odpornością, bo to grupa osób szczególnie narażonych na ciężkie powikłania związane z zakażeniem koronawirusem. Radni proponują, aby wzorem działającego w Suwałkach programu „Złota Rączka”, w ramach którego seniorzy mają zapewnioną bezpłatną pomoc w drobnych naprawach domowych, w Łomży uruchomić telefon, za pośrednictwem którego starsi i schorowani mieszkańcy będą mogli poprosić o pomoc w zakupach.     
- Na takie rzeczy środki muszą być. Mamy rezerwy, ale są środki promocyjne. Myślę, że jeżeli my jako samorząd szybko zajmiemy się tą sprawą, będzie to prawdziwa promocja miasta – mówił radny nawiązując do wydatkowych przez prezydenta setek tysięcy złotych na zawodowe gale MMA i boksu. 
- Uważam, że powinna w trybie pilnym zwołana być komisja bezpieczeństwa, komisja rodziny, oraz być może nadzwyczajna sesja Rady Miasta – dodawał radny Domasiewicz  podkreślając, że jako samorząd „musimy być przygotowani na różne scenariusze” - Na taki scenariusz przede wszystkim, który będzie chronił osoby starsze, które są najbardziej narażone na możliwość zakażenia. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę