Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Magnificat... na dobry początek

Koncert Chóru i Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku zainaugurował I Jesienny Festiwal Muzyczny Sacrum et Musica. Festiwal organizuje dyrektor Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej Jan Miłosz Zarzycki, pod którego batutą odbył się pierwszy koncert. Jako solistka w kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży zaśpiewała Marta Wróblewska.

Artyści wystąpili po przedpołudniowej Mszy świętej. Kilkudziesięciu muzyków i chórzystów wykonało „Magnificat anima mea” na sopran solo, chór i orkiestrę Johna Rutter'a. To jeden z najznakomitszych utworów współczesnego kompozytora. Rutter skomponował go dokładnie 15 lat temu. Od tego czasu „Magnificat” wykonywany jest z powodzeniem przez najlepsze filharmonie na całym świecie.
Łomżanie utwór mogli usłyszeć w tym samym wykonaniu już kwietniu br. Wówczas zainaugurowano nim jedenaste Dni Kultury Chrześcijańskiej.

I Jesienny Festiwal Muzyczny Sacrum et Musica to cykl sześciu koncertów w kościołach Łomży i kilku poza nią. Podczas koncertów wystąpią artyści znani i uznani w kraju – np. Anna Jeremus, Małgorzata Pańko, Dariusz Wójcik a także wrocławski chór CAPELLA ECUMENICA i łomżyński Zespół Muzyki Dawnej VOCI UNITE pod dyrekcją Katarzyny Szmitko.
Festiwal zakończy się za miesiąc uroczystym koncertem w 80 rocznicę powstania Diecezji Łomżyńskiej.
210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę