Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Śmieci zdrożeją w Jedwabnem

Główne zdjęcie
Wszyscy radni Rady Miejskiej Jedwabne zagłosowali za podwyżką opłat za śmieci

Z 17 zł miesięcznie na 23 zł miesięcznie od osoby wzrosną opłaty za śmieci w Jedwabnem. To kolejna gmina w regionie, która znacząco podnosi te opłaty. Podwyżka przyjęta przez radnych gminy wejdzie w życie od 1 kwietnia.

W gminie Jedwabne opłata wnoszona jest od każdego mieszkańca. Jeśli w gospodarstwie domowym mieszka więcej niż jedna osoba wysokość „podatku śmieciowego”  stanowi iloczyn liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość oraz stawki opłaty za mieszkańca. Wyjątkiem są gospodarstwa 5-osobowe i większe, gdzie opłata jest stała. 

Zgodnie z decyzją radnych Jedwabnego od 1 kwietnia stawka opłaty za mieszkańca wzrośnie o 35% z 17 zł miesięcznie na 23 zł miesięcznie. Ta stawka dotyczy śmieci segregowanych. W przypadku, gdy właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny, opłata od osoby wynosić będzie  46 zł miesięcznie. 

W gospodarstwach 5-osobowych i większych, jeśli śmieci są zbierane i odbierane w sposób selektywny, stawka opłaty za śmieci od 1 kwietnia będzie wnosiła 94 zł miesięcznie. To o 9 zł więcej niż dotychczas. Jeśli śmieci w takim gospodarstwie nie będą segregowane opłata wrośnie do 188 zł miesięcznie.

Mieszkańcy gminy Jedwabne będą mogli nieco zaoszczędzić jeśli zagospodarowują bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostownikach przydomowych. Wysokość opłaty za śmieci od mieszkańca będzie wówczas o 1 zł mniejsza niż ustalono. 

Podejmując uchwałę o wzroście opłat za śmieci władze gminy informowały, że opłaty te i tak nie pokryją kosztów gospodarki śmieciowej. Z budżetu gminy w tym roku Jedwabne będzie musiało dopłacić ok. 150 tys. zł. Nowe stawki podatku śmieciowgeo zostały przyjete jednogłośnie. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę