Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Nie żyje Janusz Żebrowski z „Solidarności”

Główne zdjęcie
Śp. Janusz Żebrowski (1962-2020)

Po nagłej i ciężkiej chorobie w środę wieczorem, w wieku 58 lat zmarł Janusz Żebrowski, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży. O śmierci swego najbliższego współpracownika powiadomił Henryk Piekarski, przewodniczący łomżyńskiej „Solidarności”.

od lewej: Henryk Piekarski, Janusz Śniadek i Janusz Żebrowski (fot. 2010 r.)
od lewej: Henryk Piekarski, Janusz Śniadek i Janusz Żebrowski (fot. 2010 r.)

Janusz Żebrowski urodził się w Łomży w 1962 roku. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 7. W 1979 roku wyprowadził się do Siedlec, gdzie ukończył technikum budowlane. Studiował nauczanie początkowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie, a później na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. W 1989 r.  zawodowo związał się ze Szkołą Podstawową nr 9 w Łomży. Był wychowawcą świetlicy, nauczycielem muzyki i plastyki.

Janusz Żebrowski przede wszystkim był człowiekiem „Solidarności”, przez dziesięciolecia związanym z Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym „Solidarność”. Od 2002 r.  pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży. Od 2004 roku był wybierany na członka Rady Oddziału Łomża Region Mazowsze NSZZ „Solidarność”, gdzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego. Od 2014 roku zasiadał w Zarządzie Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”. Janusz Żebrowski był także łomżyńskim delegatem na Krajowy Zjazd Delegatów, który jest najwyższą władzą stanowiącą w NSZZ „Solidarność”.  

- Oddany przyjaciel, dobry człowiek, zaangażowany w działania na rzecz pracowników - tak Zmarłego wspomina Maciej Gryguc, dziennikarz i jego kolega jeszcze z podstawówki. 

Wystawienie ciała śp. Janusza Żebrowskiego odbędzie się w piątek, 6. marca, o godzinie 17.00, i w sobotę 7. marca w godzinach 10.00 – 12.00 w Domu Pogrzebowym „Marczyk” przy ul. Przykoszarowej w Łomży.
Msza święta pogrzebowa odprawiona będzie w sobotę o godz. 12.00 w kaplicy św. Józefa w Domu Pogrzebowym „Marczyk” przy ul. Przykoszarowej, po czym ciało Zmarłego zostanie złożone do grobu rodzinnego na cmentarzu przy ul. Mikołaja Kopernika w Łomży.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę