Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Prawie 143 tysiące złotych zebrała łomżyńska WOŚP

- Co roku bijemy rekordy kwot pieniędzy, zbieranych przez wolontariuszy do puszek z serduszkiem WOŚP na sprzęt do leczenia noworodków i dzieci w Polsce – mówi z satysfakcją Monika Orłowska – Laskowska, która po raz 6. była szefem Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży. - Tradycyjnie na początku marca, razem z Fundacją WOŚP dokonuje się całościowe podsumowanie wyników zbiórki. W 28. Finale zebraliśmy jako sztab WOŚP Łomża 142 tysiące 987 złotych 68 gr.

Składa się na to społeczna praca w styczniową niedzielę 28. Finału 124 kwestarzy, głównie dzieci i młodzieży, w mieście Łomża i w gminach: Łomża i Piątnica. Główna scena WOŚP stanęła w Parku Jana Pawła II, lecz koncertom od południa do Światełka do Nieba towarzyszyło sporo imprez gdzie indziej, np. w przeddzień w Galerii Veneda oraz w Szkole Podstawowej w Piątnicy, Restauracji Na Farnej z Kapelą Miód Na Serce, Liceum Plastycznym w Łomży, z Morsami w styczniu nad Narwią. - Jeszcze raz dziękuję wolontariuszom, społecznikom, artystom, firmom i instytucjom, bo to dzięki ich zaangażowaniu, pomysłom i poświęceniu czasu i energii wspólnie osiągnęliśmy ten rekordowy rezultat blisko 143 tysięcy złotych – mówi z wdzięcznością dla współpracowników szefowa Sztabu WOŚP Łomża. Imprezy 28. Finału, w jej ocenie, okazały się potrzebne, ciekawe i udane właśnie z tego względu, że ludzie z różnych środowisk i miejscowości wykazali inicjatywę i zaangażowanie.

Na finałową sumę złożyły się datki do puszek, aukcje i licytacje w Allegro, tzw. wirtualne skarbony, które wolontariusze mogli założyć w swoich mediach społecznościowych. - W tym roku nasz Sztab był znacznie większy, niż we wcześniejszych latach – przybliża szczegóły personalne powodzenia szefowa łomżyńskiej Orkiestry Serc. Jak dotychczas, działały nadal: Martyna Kalinowska i Agata Jankowska, które mogły w 28. edycji skoncentrować się na kontaktach z wolontariuszami i zadbać o ich bezpieczeństwo, aby obyło się bez incydentów podczas imprez i powrotu do domu. Przebiegu aukcji i licytacji oraz rozliczenia dopilnowali: Edyta Cwalina i Paweł Dąbrowski. Za działania na scenie odpowiadała Alicja Łepkowska – Gołaś. Dla sprawnego przeprowadzenia Finału ważni byli ludzie liczący pieniądze, których na pierwszym planie zwykle nie widać: Anna Baczewska, Aneta Gromadzka i Jarosław Dąbrowski. Za kontakty ze sponsorami odpowiadali: Maciej Borysewicz i Piotr Serdyński. W przekonaniu Moniki Orłowskiej – Laskowskiej, rozbudowanie Sztabu WOŚP Łomża usprawniło organizację. Działalność WOŚP, społeczna organizacja imprez i rekordy kwesty publiczna pokazują, że Polacy raz na jakiś czas chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych, jeśli widzą sens i efekty: tak jest w przypadku Fundacji WOŚP z prezesem Jurkiem Owsiakiem na czele.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę