Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Drogowcy na 3-Maja i Małachowskiego

Główne zdjęcie
Ul. 3-go Maja

Rozpoczynają się prace remontowe na ul. 3-Maja i Małachowskiego. - Dzisiaj rozpoczyna się rozbiórka jezdni oraz chodnika po lewej stronie ul. 3 Maja, natomiast w czwartek, 5 marca, planowane jest frezowanie nawierzchni ulicy Małachowskiego – podaje Łukasz Czech z ratusza. Obie ulice zostaną zamknięte dla ruchu, ale z dopuszczeniem ruchu lokalnego mieszkańców.

Ul. 3-go Maja
Ul. 3-go Maja

Prace na ulicy 3 Maja obejmują przebudowę jezdni na odcinku długości 247 metrów, oświetlenia ulicznego, parkingów, kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej. Na czas prowadzonych prac ulica została zamknięta dla ruchu z dopuszczeniem ruchu lokalnego jej mieszkańców.
- W okresie wykonywania nawierzchni z betonu asfaltowego planowane jest całkowite zamknięcie przebudowywanego odcinka na krótki czas - podaje Łukasz Czech.
Przebudowa ul. 3 Maja realizowana jest razem z rozbudową ulicy Wiejskiej. Zlecenie na wykonanie zadania otrzymała firma BIK Projekt, która prace na obu ulicach ma zakończyć 30 października 2020 r. Koszt tej inwestycji to 5 mln 959 tys. 147 zł.

Także firma BIK Projekt ma przeprowadzić modernizację ul. Małachowskiego. Prace obejmują m.in. przebudowę podbudowy i nawierzchni jezdni, wykonanie chodników, ścieżki rowerowej, parkingów i zjazdów oraz przebudowę kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i oświetlenia ulicznego. Przebudowane zostaną także dwa skrzyżowania.
- Dzisiaj rozpoczęła się rozbiórka chodników, natomiast w czwartek 5 marca planowane jest rozpoczęcie prac związanych z frezowaniem nawierzchni jezdni - podaje miejski urzędnik zaznaczając, że w trakcie remontu dopuszczony będzie dojazd do posesji, ale na okres wykonywania nawierzchni z asfaltu planowane jest całkowite zamknięcie przebudowywanego odcinka na krótki czas.
Zakończenie realizacji tej inwestycji planowane jest w połowie czerwca br., a koszt wynosi 1 mln 339 tys. 788 zł.

Na realizację obu zadań miasta otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych edycja 2019.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę