Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Ćwiczyli poszukiwania samobójcy

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Tego typu zdarzenia są coraz częstsze. W sobotę służby ratownicze i żołnierze z 13 batalionu lekkiej piechoty w Łomży prowadzili poszukiwania mężczyzny, który wyszedł z domu w nieznanym kierunku i najprawdopodobniej chce targnąć się na swoje życie. Były to tylko wielkie ćwiczenia, których głównym celem było doskonalenie umiejętności i współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

Ćwiczenia zaczęły się od zgłoszenia, które wpłynęło do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, że mężczyzna wyszedł z domu w nieznanym kierunku i najprawdopodobniej chce targnąć się na swoje życie. Po ustaleniu okoliczności zdarzenia, zarządzony zostaje alarm dla części stanu osobowego łomżyńskiej komendy. Rozpoczynają się działania poszukiwawcze w  okolicach Nowogrodu. Obszar poszukiwań obejmuje dość rozległy teren leśny dlatego do akcji włączane są inne służby ratownicze, m.in. strażacy PSP w Łomży i druhowie okolicznych OSP, Straż Leśna, poszukiwacze z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” wraz z mobilnym centrum poszukiwań oraz żołnierze z 13 batalionu lekkiej piechoty w Łomży. Zmasowana akcja poszukiwawcza daje oczekiwany rezultat. Po kilku godzinach mężczyzna zostaje odnaleziony nad rzeką. Do działań musi zostać włączeni policyjni negocjatorzy. Dopiero po tym poszukiwany bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy.
Ćwiczenia miały sprawdzić w praktyce współdziałanie służb w sytuacji kryzysowej.  Ich celem było także doskonalenie umiejętności w podejmowaniu akcji przy zdarzeniach, których niestety jest coraz więcej.  

230804070022.gif
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę