Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Polityczne dziękczynienie

Kilkadziesiąt osób, przede wszystkim samorządowców i strażaków z regionu w piątek wieczorem spotkało się w Łomży z posłem Jarosławem Zielińskim z PiS. Były wiceminister dziękował za poparcie jakie uzyskał w jesiennych wyborach parlamentarnych, choć zauważał, że „na Ziemi Łomżyńskiej głos na mnie oddany jest najdroższy ze wszystkich głosów w województwie”. Samorządowcy dziękowali mu za wsparcie, jakiego udzielał w realizacji ich różnych przedsięwzięć przede wszystkim związanych z zakupami samochodów dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Spotkanie odbyło się Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego. Obecnych było na nim kilku księży m.in.: ks. bp Tadeusz Bronakowski, proboszczowie „Krzyża” i „Katedry” czy ks. prałat Czesław Oleksy z Grajewa. Większość z około 80 osób zaproszonych na spotkanie to samorządowych i strażacy. Przyjechali głównie z okolic Łomży, ale niektórzy także z Grajewa i  Zambrowa. Jarosław Zieliński, to jeden z najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości w regionie. Jest członkiem Komitetu Politycznego PiS i przez ostatnie cztery lata był wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji odpowiedzialnym w resorcie m.in. za Policję i straż pożarną. To dzięki niemu wiele jednostek ochotniczych straży pożarnych z podłomżyńskich gmin mogło otrzymać dofinansowanie na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. I za to najczęściej dziękowali wójtowie i burmistrzowie z gminy Łomża, Wizna, Nowogród czy Stawiski licytując, kto ile, albo jaki samochód otrzymał. Samorządowcy dziękowali byłemu wiceministrowi za jego osobiste zaangażowanie, ale także jemu jako reprezentantowi Rządu Polski i partii Prawo i Sprawiedliwość za programy, które umożliwiają rozwój lokalny. Najczęściej wymienianym był Fundusz Dróg Samorządowych, z którego wsparciem gminy, ale także np. Powiat Łomżyński realizują wiele modernizacji i przebudów dróg. Dziękowano także za inne programy, z których środków korzystają samorządy. 
- Dzięki rządowi PiS dzieci w gminie Stawiski w 2021 roku nareszcie będą miały salę i nareszcie będą mogły ćwiczyć w normalnych warunkach – mówił burmistrz Stawisk  Agnieszka Rutkowska wskazując, że „nasza gmina dzięki tej współpracy, jako chyba ostatnia już w województwie podlaskim, w końcu zaczęła budować salę sportową dla dzieci. -  Moim poprzednikiem w gminie Stawiski był przedstawiciel PSL-u. Wówczas, też częściowo w samorządzie, rządziła koalicja PSL-PO i on był ich – i wyobraźcie sobie państwo, że tak naprawdę gmina Stawiski nie dostała na tym nic, zupełnie nic – dodawał burmistrz. 
Jarosławowi Zielińskiemu dziękowano także za odtwarzanie zlikwidowanych wcześniej – za rządków koalicji PO - PSL posterunków Policji i za to, że „zawsze odbiera telefon, a jak nie może odebrać oddzwania”.
- Chodzi o współpracę, chodzi o łącznie, chodzi o kumulowanie wysiłków,chodzi o to, żeby razem,  to wtedy można więcej – odpowiadał Zieliński dodając, że „Państwo swoimi wystąpieniami pokazaliście jak to działa, kiedy rzeczywiście ta współpraca jest realna, nie tylko deklaratywna”. - I za to też chcę podziękować i liczę na to, że będziemy to wszystko kontynuować. 

Polityk w sposób szczególny odniósł się do wystąpienia byłego wicestarosty zambrowskiego Stanisława Rykaczewskiego, który zwracał uwagę na jego „silny kręgosłup moralny”. 
- Trzeba iść swoją drogą. Trzeba mieć swoje poglądy, swoje wartości, w które się wierzy, które trzeba wcielać w życiu społecznym w działalności publicznej. Raz się za to spotyka z atakami i niezrozumieniem, innym razem ze zrozumieniem i poparciem – mówił Zieliński wskazując, że poparcie jakie uzyskuje od mieszkańców w kolejnych wyborach jest coraz wyższe. W tych ostatnich zagłosowało na niego ponad 42 tysiące wyborców z województwa podlaskiego. - Na Ziemi Łomżyńskiej głos na mnie oddany jest najdroższy ze wszystkich głosów w województwie, ale w ostatnich wyborach, choć nie było jakiegoś skoku, ale to poparcie wzrosło – mówił.
Dziękował za to poparcie dla niego i partii Prawo i Sprawiedliwości oraz zachęcał do „wielkiego angażowania się” w kampanię wyborczą na rzecz Prezydenta Andrzeja Dudy. Mówił, że Polska jest dziś przepołowiona, ale wyrażał nadzieję, że popierających politykę prowadzoną przez PiS jest jednak więcej. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę