Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pędzący emeryci

56 kierowców jadących zbyt szybko zatrzymali wczoraj łomżyńscy policji. Od 6. rano do 22. prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci stali głównie w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród zatrzymanych szybkich kierowców dwie osoby straciły prawa jazdy za to, że w obszarze zabudowanym jechały z prędkością o ponad 50 km/h większa niż dozwolona. Pan ma 72 lata, pani 65 lat.

Policyjna akcja „Prędkość” była wczoraj prowadzona w całym kraju. Policjanci podkreślali, że nadrzędnym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i ma ogromne znaczenie na skalę ich skutków. 
- W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka – podkreślają policjanci. 
W tym roku w Łomży i najbliższej okolicy w ten sposób zginęło dwóch pieszych. 

Urszula Brulińska z KMP w Łomży przekazuje, że policyjne patrole wczoraj stały przede wszystkim w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej  Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako te, gdzie najczyściej dochodzi do przekroczeń dozwolonej prędkości. W Łomży to na przykład ulice Zawadzka – 59 zgłoszeń, Szosa Zambrowska – 25 zgłoszeń czy ul. Meblowa - 16 zgłoszeń. Okazuje się, że także gdy policyjne akcje są zapowiadane w mediach, wielu kierowców nie zdejmuje nogi z gazu. Wczoraj policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali 56 samochód, których kierowcy jechali zbyt szybko. Wśród nich  było dwoje kierowców, którzy dozwoloną prędkości w obszarze zabudowanym przekroczyli o ponad 50  km/h. To mieszkańcy Łomży. Pan 72 lata jechał z prędkością 103 km/h, a pani 65 lat z prędkością 105 km/h. Oboje zbyt szybko jechali samochodami marki volvo i oboje zostali zatrzymani w Kupiskach. 
Zgodnie z prawem tracą prawa jazdy na trzy miesiące, aby... to przemyśleć.

Dziś policjanci z „drogówki” prowadzą działania „pieszy”. One również mają charakter prewencyjny. Jednak piesi i kierujący, którzy nie będą stosować się do przepisów, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę