Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Władze ARiMR skompletowane

Po miesiącach zawieruchy skompletowano władze Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od ponad dwóch miesięcy pełniący obowiązki dyrektora Waldemar Szczesny został wczoraj pełnoprawnym dyrektorem Oddziału. Przy okazji dokooptowano trzeciego wicedyrektora Piotra Glinkę dotychczasowego kierownika Centrum Integracji Społecznej w Łomży.

Zamieszanie we władzach Agencji w Łomży nastąpiło po nagły odwołaniu w pierwszej połowie grudniu ubiegłego roku dyrektora Wiesława Grzymały. W styczniu jeden z zastępców dyrektora Marcin Piotr Sekściński został wicewojewodą podlaskim. Po blisko miesiącu bezwładzy jako pełniącego obowiązki dyrektora wyznaczono jednego z dwóch pozostały wicedyrektorów Waldemara Szczesnego. To politycznie wiązany jest z posłem Kazimierzem Gwiazdowskim  (PiS) był burmistrz Szczuczyna (2002-2010), który stanowisko wicedyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży objął w połowie 2017 roku. Początkowo nie wiedziano jak długo  Szczesny pełnił będzie funkcje p.o. dyrektora i czy kiedyś zostanie pełnoprawnym dyrektorem oddziału. Przesądzone to zostało dopiero wczoraj, czyli po 7 tygodniach. 

Międzyczasie na zastępcę dyrektora, obok Adama Pasierbiewicza, powołano Agnieszkę Muzyk z Łomży. Wczoraj powołano trzeciego wicedyrektora. Został nim Piotr Glinka z Kolna. Ma 47 lat. Ukończył studia wyższe na kierunki administracja na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie oraz studia podyplomowe w zakresie Inspektora Ochrony Danych Osobowych, zarządzania bezpieczeństwem informatycznym oraz w zakresie finansów i rachunkowości przedsiębiorstw. Był m.in. skarbnikiem i zastępcą wójta gminy Kolno czy sekretarzem w powiecie kolneńskim. Od wiosny ubiegłego roku pełnił funkcję kierownika Centrum Integracji Społecznej podległego pod Urząd Miejski w Łomży.

W ARiMR ma odpowiadać za Biuro Wsparcia Inwestycyjnego. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę