Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Zielone biuro, czyli o korzyściach z posiadania roślin w biurze!

W dzisiejszych czasach dużo się mówi na temat ekologii, recyklingu czy weganizmu. Problemy związane z tą tematyką, m.in. zmianami klimatycznymi są cały czas obecne w mediach i naszym codziennym życiu. Jednakże oprócz negatywnej części tego aspektu, są także pozytywy. Bycie eko jest nie tylko modne ale przede wszystkim zdrowe! W myśl tej idei, nawet w tak pozornie niezwiązanej z tym dziedzinie jaką są nieruchomości, można być bardziej "zielonym" ;).

Wyposażenie luksusowego biura nie może się bowiem obejść bez roślin. Jest mnóstwo, różnych sposobów na przemycenie trochę natury do Naszej miejskiej dżungli. Poczynając od świeżych kwiatów w wazonie, na małych drzewkach w doniczkach kończąc. Oprócz wspaniałego designu i atmosfery, rośliny dają także inne korzyści. Jakie? Przeczytaj i przekonaj się sam!

Obraz 1.jpg

ŚWIEŻE I ZDROWE POWIETRZE

SKEPP oferuje biura do wynajęcia w szerokiej i zróżnicowanej ofercie. Zależy Nam jednak przede wszystkim, żeby panowała w nich dobra i zdrowa atmosfera. Wiele pracowników biurowych cierpi na tzw. chorobę biurową. Obecność roślin w pracy pomaga ją niwelować! Rośliny poprawiają jakość powietrza cyrkulującego w biurach. W zamkniętych pomieszczeniach często dochodzi do zbyt rzadkiej wymiany powietrza. Szczególnie w zimę, gdy okna są pozamykane, powietrze jest zwyczajnie nieświeże i cięższe do przyswojenia. Dzięki roślinom jest ono cały czas wymieniane i oczyszczane, ze względu na proces fotosyntezy zmieniający dwutlenek węgla w tlen. Biura z większą ilością roślin, mają też większą ilość tlenu! Dodatkowo jest on zdrowszy, gdyż rośliny pozbywają się różnych, szkodliwych cząstek stałych, które powodują m.in. niedogodności takie jak podrażnione gardło, czy suchość oczu.

Obraz 2.jpg

ZWIĘKSZONA WYDAJNOŚĆ

Jedną z konsekwencji zachorowania na chorobę biurową przez pracowników jest zmniejszona produktywność. Zbyt częste przesiadywanie w jednym miejscu, stres i brak kontaktu z naturą wpływa na obniżoną motywację i brak chęci do pracy. Badania naukowe wskazują jednak na rozwiązanie. Okazało się, że w biurach, w których rośliny są wszechobecne wydajność wzrasta nawet o 15%! Pracownicy są bardziej skoncentrowani, kreatywni, a ilość popełnianych błędów jest niższa aż o 12%. Ponadto dekoracje roślinne wpływają także na znaczny spadek stresu i poprawione samopoczucie! Dlaczego tak się dzieje? Nie do końca wiadomo, ale liczby mówią same za siebie. Spróbować zawsze warto!

Obraz 3.jpg

UMEBLUJ SWOJE BIURO NA ZIELONO!

Rośliny dają Nam w pracy dużo korzyści. Od tych najbardziej oczywistych - zdrowotnych zaczynając, na niespodziewanych - zwiększona wydajność, lepsza akustyka kończąc. Jeśli nadal masz wątpliwości, bądź nie wiesz w jaki sposób dodać do swojego biura dekoracje roślinne, skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci coś wybrać i sprawić, że Twoje miejsce pracy będzie nie tylko bardziej eko, ale również lepszą przestrzenią pracowniczą. Sprawdź nasze lokalizacje: biura do wynajęcia Wrocław.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę