Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Codzienna walka o zdrowie syna

- Mój 8-letni syn Filipek znany jest czytelnikom 4lomza.pl, o którym portal pisze z okazji kolejnych koncertów charytatywnych od 2015 r., dlatego serdecznie zapraszam łomżyniaków i mieszkańców z okolic na koncert charytatywny do Galerii Veneda w najbliższą sobotę, 29. lutego, od godziny 12. do 19. - zachęca Agnieszka Wądołowska, mama Filipa Wądołowskiego z Łomży, który prawie od urodzenia choruje na wiotkie porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczkę lekooporną. - Dużo w tym roku zmieniło się w życiu Filipka: mniej choruje, chodzi do przedszkola Nutka, uczestniczy chętniej w zajęciach i zabiega o kontakty z rówieśnikami. Niestety, nadal nie mówi i ma epilepsję.

Pełna energii i optymizmu mama Filipka, mimo srogiej próby, na jaką wystawia ją los, czerpie siły z nieustannej walki o poprawę zdrowia kochanego dziecka. Powtarza, że codziennie widzi cud jego życia, waleczność i postępy w rozwoju psychofizycznym. - Dziękuję wszystkim za wsparcie, które otrzymaliśmy dotychczas, bo dzięki setkom ludzi, którzy wspomogli Filipka, jesteśmy świadkami, jaką moc ma specjalistyczna terapia – mówi niezmordowana mama. - Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w koncercie, dedykowanym mojemu synkowi. Wkrótce czeka go operacja w CZD.

Operacja na początku marca  
Koncert ze zbiórką do puszek na leczenie i rehabilitację Filipka w sobotę, zaś we wtorek, 3. marca, chłopiec ma mieć wszczepiony stymulator nerwu błędnego. - Stymulator wychwytuje zwiększone ciśnienie krwi, zapowiadające atak padaczki, i wysyła impuls do mózgu, przez co atak jest krótszy i  przebiega łagodniej – tłumaczy matka chłopca, którego czeka leczenie na oddziale neurochirurgii w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu w Warszawie. Chłopiec ma doświadczenie w rozmaitych terapiach specjalistycznych od lat - ostatnio w komorze hiperbarycznej w Łomży, gdzie intensywnie dotlenia cały organizm. Ciągle ma zajęcia z logopedą i uczestniczy w turnusach logopedycznych: uczy się nowych gestów i obrazków, co pozwala dorosłym lepiej go rozumieć. Może wskazać w ten sposób, co woli: pójść na spacer czy do dziadka. Potrafi powiedzieć niewiele: „nie”, gdy denerwuje go babcia, oraz „mama”, ale rzadko, raz w tygodniu. 8-latek uczęszcza na zajęcia w sali integracji sensorycznej i korzysta z terapii czaszkowo-krzyżowej. Mama jest zadowolona, że synek przestał zapadać na zapalenie płuc przez refluks, co w poprzednich latach zdarzało się często i go osłabiało. 

„Gramy dla Filipka” w Venedzie       
Wydarzenie rozrywkowe, wokalno-taneczne poprowadzi w sobotę Piotr Barbachowski. W Galerii Veneda 29. lutego od południa lokalne firmy wesprą akcję atrakcyjnymi stoiskami. - Będzie można spotkać wolontariuszy, przebranych w bajkowe stroje, dzięki uprzejmości wypożyczalni strojów karnawałowych Anny Bureś – zapowiada mama. - Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Wkręć się w kilometry dla Filipka 3”, dzięki której sponsorzy: pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Pizzeria Pepe Rosso i Komora Hiperbaryczna Medicor po przejechaniu 300 kilometrów na rowerkach stacjonarnych, udostępnionych przez XOXO Fitness Club, wesprą 3-miesięczną rehabilitację i leczenie naszego synka Filipka. Bądźcie razem z nami!

Mirosław R. Derewońko

Harmonogram występów:
Godz. 13.  -  Gwiazdeczki - Fundacja JA i TY
13.10 - Elite Dancing Kids
13.20 - Hanna Zlagodukh
13.40 - Gwiazdeczki pod okiem trenerskim Anny Kośnik
14.05 - Przedszkole Niepubliczne „Nutka”, trener Ewelina Supiński
14.15 - Studio Wokalne eMDeK Magdy Sinoff z MDK DŚT 
14.50 - Przedszkole Publiczne nr 1
14.55 - Studio Wokalne eMDeK 
15.25 - Projekt Artystyczny Meandry


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę