Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Pijany 23-latek w samochodzie złapany po raz drugi

Specjaliści biją na alarm – w Polsce ciągle jest społeczne przyzwolenie na picie alkoholu i jazdę samochodem. Każdego dnia policjanci także w regionie zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Tylko w sobotę i niedzielę w województwie podlaskim zatrzymano ich 11. Wśród nich był 23-latek, który jechał fordem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiada przy sobie prawa jazdy, gdyż już wcześniej policjanci mu je zatrzymali również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Młodego pijanego kierowcę zatrzymał funkcjonariusz policji z komendy w Wysokiem Mazowieckiem, który po pracy wracał do domu. Przed nim jechał całą szerokością drogi jechał ford. W pewnym momencie ford zatrzymał się, a mundurowy w rozmowie z kierowcą wyczuł od niego alkohol i wezwał na miejsce kolegów z „drogówki”. Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek kierował pojazdem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie interwencji okazało się również, że mężczyzna nie posiada przy sobie prawa jazdy, gdyż już wcześniej policjanci mu je zatrzymali również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Policjanci przypominają, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Niestety dla wielu nie jest to przeszkodą. W 2019 roku po raz pierwszy od 10 lat w Polsce, ale także w regionie, odnotowano wzrost liczby zatrzymanych osób kierujących pod wpływem alkoholu. Tylko na ulicach Łomży i drogach powiatu łomżyńskiego zostało zatrzymanych w ubiegłym roku 183 pijanych kierowców. Każdy z nich jechał mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. 

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
Od wczoraj w całym kraju obchodzony jest 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
- Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu ma zachęcić wierzących do modlitwy w niezmiernie ważnej intencji, jaką jest wewnętrzna wolność wszystkich Polaków – powiedział bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. 
Przypomniał, że patronem Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, ale także patronem wszelkich działań na rzecz trzeźwości w ciągu roku, jest Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński. Bp Bronakowski stwierdził, że dla osób przygotowujących się do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego, abstynencja jest szczególnym darem. „Dlatego wszystkich z całego serca prosimy o ten dar, aby zechcieli go podjąć”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę