Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Spadek cen mleka

O około 4% spadła w styczniu cena mleka po jakiej surowiec sprzedawali rolnicy w województwa podlaskiego. Spadek był dużo większy niż w kraju, i w efekcie rolnicy z regionu przestali dostawać najwyższe stawki w Polsce.

Z najnowszych danych GUS wynika, że w styczniu 2020 r. w stosunku do grudnia 2019 r. ceny skupu podstawowych produktów rolnych spadły w Polsce o 1,4%. Spadki dotyczyły także podstawowych produktów żywca wieprzowego o 4,6% oraz mleka krowiego o 1,8%. 

W przypadku cen skupu mleka w województwie podlaskim zanotowany w styczniu spadek był znacznie większy niż średnio w Polsce. Rolnicy z regionu za dostarczony surowiec do mleczarń w styczniu otrzymywali po 141,74 zł za hektolitr wobec 147,09 zł w grudniu 2019 r. Po tak mocnym spadku rolniczy z województwa podlaskiego przestali chwalić się najwyższą średnią ceną skupu mleka w Polsce. W styczniu 2020 roku wyższą ceną zanotowano w województwie opolskim -  142,62 zł/hl/. Podobne stawki do tych z województwa podlaskiego zanotowano w województwach lubuskim (141,62) i dolnośląskim (141,59). 

Średnia cena skupu mleka w Polsce w styczniu 2020 roku wyniosła 137,19 zł/hl i jak wylicza GUS wynosiła 97,5% ceny jaką rolniczy otrzymywali przed rokiem. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę