Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Korki wokół starówki

Główne zdjęcie
Prezydent Mariusz Chrzanowski, wiceprezydent Andrzej Garlicki oraz radny Witold Chludziński w drodze na konferencję zapowiadającą remonty wokół i na Starym Rynku

W poniedziałkowy poranek zamknięto dla ruchu ulicę Rządową. To druga po Giełczyńskiej ulica prowadząca do Starego Rynku, na której zaczyna się remont. W związku z tym zmieniono organizację ruchu także na ul. Dwornej, która od dziś jest ulicą dwukierunkową na całej długości. Policjanci proszą kierowców o zwracanie uwagi na nowe znaki i nie jeżdżenie na pamięć, a prezydent miast apeluje do kierowców, przedsiębiorców i mieszkańców starówki o „spokój i zrozumienie”. Wielkie roboty drogowe w tej części Łomży potrwają co najmniej do końca roku.

Przebudowa ulic starej części miasta jest możliwa dzięki dofinansowaniu jakie miasto Łomża otrzymało z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Jak mówił wiceprezydent Andrzej Garlicki, planowana na ten rok wartość inwestycji drogowcy tylko w tej części miasta wynosi ponad 26 milionów złotych, w tym 15 milionów własnych środków. Poza Giełczyńską, której remont rozpoczął się w ubiegłym tygodniu i ul. Rządową, na którą drogowcy weszli dziś, w późniejszym etapie remontowane będą także ulice: Dworna, Woziwodzka, Zielona, Plac Zielony, 3 Maja i Wiejska. 
- Prace skumulują się w tym roku. Można było pójść wariantem spokojniejszym i sukcesywnie, w ciągu kilku lat, remontować kolejne ulice, ale wtedy ciągle tu, na starym mieście, bylibyśmy na placu budowy – mówił Garlicki apelując o życzliwość i zrozumienie tych utrudnień. - Miejmy świadomość, że to tylko ten rok i w kolejnym będziemy jeździli zupełnie nowymi, bezpiecznymi i estetycznymi ciągami komunikacyjnymi. 

Ulicę Giełczyńską zamknięto w czwartek, a dziś Rządową. W związku z tymi pracami zmieniła się organizacja ruchu na kilku innych ulicach. Największe zmiany dotyczą ul. Dwornej, która na całej długości, od alei Legionów do ul. gen. Władysława Sikorskiego, jest teraz ulicą dwukierunkową. Poza tym na odcinku od al. Legionów do ul. Giełczyńskiej, gdzie do tej pory była ulicą jednokierunkową i wzdłuż niej można było parkować samochody, wprowadzono zakaz zatrzymywania się. Kierowcy, którzy parkują tu samochody są karani mandatami. 

Niebawem ma rozpocząć się także remont placu Starego Rynku. Już na początku marca mają zacząć się badania archeologiczne, które poprzedzą wejście ekip wymieniających czerwono-bury polbruk na kostkę i płyty granitowe. Na tę inwestycję miasto otrzymało wsparcie z funduszy unijnych dzielonych przez zarząd województwa podlaskiego. Teoretycznie prace miałaby zakończyć się latem przyszłego roku, ale wykonawca miał zapewniać władze miasta, że możliwe jest ukończenie wszystkich prac jeszcze w tym roku. 
- Apeluję o spokój i zrozumienie, bo jeżeli chcemy realizować duże inwestycje, to także musimy się liczyć z tym, że są utrudnienia – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski.

Prezydent zapowiadał także finał prac przy modernizacji znajdującej się na Starym Rynku zabytkowej hali targowej, która od niemal dwóch lat przebudowywana jest na Halę Kultury. Jej otwarcie ma nastąpić podczas majowej nocy muzeów. Łącznie na inwestycje w tej części Łomży – uwzględniając halę, Stary Rynek i ulice w jego pobliżu, wydane zostanie ponad 50 milionów złotych.  - Mam nadzieję, że Stary Rynek będzie tętnił życiem – dodawał prezydent Chrzanowski.

Foto: Prezydent Mariusz Chrzanowski, wiceprezydent Andrzej Garlicki oraz radny Witold Chludziński w drodze na konferencję zapowiadającą remonty wokół i na Starym Rynku
Foto: Prace na ul. Rządowej
Foto: Prace na ul. Rządowej
Foto: Prace na ul. Rządowej
Foto: Prace na ul. Rządowej
Foto: Prace na ul. Rządowej
Foto: Prace na ul. Rządowej

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę