Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Giełczyńska już zamknięta, Rządowa jeszcze nie

O poranku drogowcy zamknęli fragment ulicy Giełczyńskiej od ronda Hanki Bielickiej do skrzyżowania z ul. Dworną. Tak rozpoczyna się zapowiadana przebudowa ulicy. Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza ul. Rządowa, która początkowo miała być zamknięta od dziś, ma zostać zamknięta od poniedziałku. Od dziś natomiast zmieniły się trasy i godziny odjazdów autobusów komunikacji miejskiej, które przejeżdżały przez Stary Rynek. To linie nr.: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13. Objazdy dla nich wyznaczono ulicą Polową i al. Legionów.

Jak przekazywał w ubiegłym tygodniu Łukasz Czech z ratusza prace na ulicach Giełczyńskiej i Rządowej podzielono na dwa etapy. W pierwszym etapie ulica Rządowa zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od Placu Tadeusza Kościuszki i ul. Zjazd do skrzyżowania z ulicą Kaznodziejską, a ul. Giełczyńska nie będzie przejezdna na odcinku od Rond Hanki Bielickiej do ul. Senatorskiej, z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Dworną. 
Ta ulica w tym pierwszym etapie ma być przejezdna w dwóch kierunkach na całej długości, czyli także na odcinku od Sadowej do Sienkiewicza, gdzie dziś możemy jechać tylko w jednym kierunku z górki. Na tym odcinku ulicy i aż do skrzyżowania z ul. Giełczyńską zostanie wprowadzony zatrzymywania i postoju. Taki sam zakaz zostanie wprowadzony na ul. Senatorskiej od Giełczyńskiej do Szkolnej. 
W drugim etapie prac ulica Giełczyńska będzie zamknięta na całym odcinku łącznie ze skrzyżowaniem z ulicą Dworną (nie będzie możliwości przejazdu ul. Dworną przez ul. Giełczyńską)  i częściowo z ul. Senatorską. 
W drugim etapie prac  na ul. Rządowej zamknięte zostanie również skrzyżowania z Kaznodziejską i Starym Rynkiem. Wówczas odwrócony zostanie obowiązujący obecnie kierunek ruchu na ul. Radzieckiej oraz ul. Krzywe Koło na odcinku od Radzieckiej do Kapucyńskiej.

Dojazd do Starego Rynku i znajdującego się tu Urzędu Miejskiego ma być możliwy jedynie ulicami Senatorską i Woziwodzką. Do ulicy Krzywe Koło będzie można dojechać od Starego Rynku oraz ulicy Kapucyńskiej, na której dopuszczony zostanie ruch pojazdów w obu kierunkach.

Zmienią się także dojazdy do parkingów w pobliżu Starego Rynku. Wjazd na parking na tzw. „starym dworcu” (Pl. Niepodległości) jest możliwy od północy - na wysokości powstającego budynku KRUS-u. Do parkingu zlokalizowanego pomiędzy Muzeum Północno – Mazowieckim i budynkiem dawnego hotelu Metropol dojechać będzie można tylko od strony ulicy Dwornej.  

Remont ulic Giełczyńskiej i Rządowej ma zostać wykonany do 30 czerwca. Po wykonaniu remontu na tych ulicach drogowcy zajmą się przebudową ulic Dwornej - na całej długości od ul. Sikorskiego do alei Legionów oraz Woziwodzkiej, Zielonej i Placu Zielonego. Te ulice mają zostać wyremontowane przed końcem listopada. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę