Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Dotacje dla Śniadowa i Miastkowa

Główne zdjęcie
fot. UMWP Białystok

Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie oraz budowa boiska wielofunkcyjnego w Leopoldowie (gm. Miastkowo) - obie inwestycje zrealizowane zostaną z dotacją z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). Umowy o dofinansowanie podpisał z w środę (19.02) wicemarszałek Marek Olbryś, Rafał Pstrągowski, wójt gminy Śniadowo oraz Kazimierz Górski, wójt gminy Miastkowo.

- Dzisiejsza uroczystość podpisania umów to wydarzenie mi bliskie, ponieważ pochodzę z tamtych stron i widzę zaangażowanie tamtejszych władz samorządowych - mówił marszalek Olbryś w rozmowie z Wrotami Podlasia. I zaznaczył: - W jednym przypadku to bardzo potrzebne boisko dla dzieci ze wsi w pobliżu Miastkowa, a drugiej strony długo - bo 40 lat - wyczekiwany remont ośrodka kultury w Śniadowie, który pozwoli na poszerzanie oferty kulturalnej gminy.

Gmina Śniadowo za kwotę niemal 385 tys. zł wyremontuje wnętrza Gminnego Ośrodka Kultury, który jest najważniejszym ośrodkiem odpowiedzialnym za organizację życia kulturalnego.

- Remontu wymagają wszystkie instalacje, ogrzewanie, elektryka, hydraulika, scena, klatka schodowa... Dosłownie wszystko. Dlatego bardzo się cieszę, że dzięki dotacji, będziemy w stanie zmodernizować ten ważny dla mieszkańców gminy budynek - mówił Rafał Pstrągowski, wójt gminy Śniadowo.

Większość środków na ten cel pochodzić będzie z funduszy europejskich – kwota dofinansowania w tym przypadku wyniosła niemal 250 tys. zł.

W Leopoldowie (gm. Miastkowo) z kolei, za niemal 400 tys. zł (prawie 250 tys. dotacji z RPOWP) wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, z wydzielonymi polami do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa oraz piłkę ręczną. - Boisko będzie służyło wszystkim mieszkańcom - dzieciom, młodzieży, dorosłym - podkreślał Kazimierz Górski, wójt gm. Miastkowo.

źródło: wrotapodlasia.pl

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę