Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Hulajnoga za PIT-a dla miasta Łomża

Główne zdjęcie
Konferencja prasowa Mariusza Chrzanowskigo, prezydenta Łomży i Elżbiety Parzych, skarbnik miasta

Wzorem wielu innych miast w Polsce, prezydent Łomży rozpowiedział zorganizowanie loterii dla mieszkańców, który w składanych PIT-ach będą wypisywać Miasto Łomża. Dziś blisko połowa płaconego przez mieszkańców podatku dochodowego trafia za pośrednictwem fiskusa do kasy miasta. W ubiegłym roku było to 78 i pół miliona złotych, a prezydent i skarbnik miasta liczą, że loteria zachęci jeszcze więcej mieszkańców do rozliczania się z podatku właśnie w Łomży.

- Dzisiaj powszechne i dla samorządu naszego miasta jest niepokojący fakt, że wielu mieszkańców naszego miasta, którzy tutaj prowadza swoje działalności, mieszkają, ich dzieci uczęszczają do przedszkoli i szkół, często rozliczają się wpisując inny adres zamieszkania niż Łomża. Są takie sytuacje, gdy mieszkańcy rozliczają się w innych miastach, gdzie też tam podejmują działalności zawodowe, bądź też błędnie wpisują w rozliczeniu zamiast miasta Łomża - gmina Łomża. To powoduje, że część środków, która mogłaby trafiać do budżetu miasta trafia gdzieś indziej – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślając, że w ubiegłym roku władze miasta „wydały komunikat” i zachęcały mieszkańców do rozliczenia się z podatku właśnie w Łomży.
Teraz ten apel mają wspomóc nagrody. Wzorem wielu polskich miast prezydent zapowiedział, uruchomienie loterii dla mieszkańców, którzy rozliczając się z ubiegłorocznych dochodów swój podatek rozliczą na rzecz miasta Łomży. Loteria ma ruszyć za nieco ponad miesiąc. Nagród ma być 18.
- Trzy nagrody główne to hulajnogi elektryczne. (…) Pozostałe nagrody to chociażby ekspresy do kawy, roboty kuchenne czy telefony komórkowe – mówił prezydent Chrzanowski zaznaczając, że łączna pula środków na nagrody to 25 tysięcy zł. - Loteria ruszy 23 marca zakończy się 22 maja i warunkiem wzięcia udziału w loterii jest wypełnienie deklaracji podatkowej i wpisanie adresu zamieszkania mieście Łomży.
Chcący wziąć udział w loterii będą mogli się zarejestrować na stronie internetowej lub wrzucić zgłoszenie do urny w ratuszu. Rozstrzygnięcie loterii planowane jest w czerwcu lub lipcu.

Władze miasta liczą, że dzięki loterii wpływy do budżetu miasta z tytułu udziału w podatku dochodowym mieszkańców zwiększą się. Jak wyjaśniała skarbnik Elżbieta Parzych miasto Łomża jako miasto na prawach powiatu, otrzymuje z tytułu PIT część środków zarezerwowaną dla gmin – ponad 38 % i dla powiatów – ponad 10%.
- Są to znaczące dochody ponieważ w ubiegłym roku to było ponad 78 i pół miliona złotych – mówiła skarbnik miasta apelując do mieszkańców Łomży o zachowanie szczególnej ostrożności przy wyplenianiu rozliczenia PIT 37 zwłaszcza w kwestii adresu zamieszkania.  
Ile środków miasto Łomża może tracić na „pomyłkach” mieszkańców, tego skarbnik miasta nie podejmowała się szacować. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę