Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Policyjne Walentynki

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Łomżyńscy policjanci prowadzą dziś działania ukierunkowane na bezpieczeństwo osób pieszych. Rano mundurowych wspomagali też uczniowie szkoły podstawowej w Wygodzie, którzy podczas kontroli drogowych przekazywali kierowcom własnoręczne wykonane serduszka z apelami o szczególną ostrożność na drodze. Droga krajowa nr 63 przebiega tuż przy szkole podstawowej. Część uczniów musi ją codziennie pokonywać.

W ostatnich dniach doszło w Łomży i najbliższej okolic do kilku wypadków. Choć jest dopiero połowa lutego liczba wypadków z udziałem pieszych sięga połowy z całego ubiegłego roku, a liczna ofiar śmiertelnych jest już taka sama. W całym ubiegłym roku policjanci z KMP w Łomży odnotowali 9 wypadków drogowych z udziałem pieszych, a tylko w tym tygodniu wydarzyły się trzy. W ubiegłym roku w wyniku takich wypadków śmierć poniosły dwie osoby, czyli tyle samo ile już zginęło w tym roku. 

Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej komendy prowadzą całodniowe działania, których celem jest ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych. - Mundurowych można spotkać przy wielu przejściach dla pieszych na terenie miasta oraz na terenie powiatu. Są w miejscach, gdzie piesi nie do końca czują się bezpieczni, a kierowcy popełniają wykroczenia drogowe – podaje Ewelina Szlesińska oficer prasowy KMP w Łomży. - Na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego składa się ich widoczność na drodze oraz prawidłowe zachowanie podczas przechodzenia przez jezdnię. Ważne jest także ograniczone zaufanie do kierujących pojazdami, gdyż niejednokrotnie zdarza się, że to właśnie kierowcy lekceważą zasady ruchu drogowego doprowadzając do tragicznych zdarzeń drogowych na przejściach dla pieszych. Niedozwolona przepisami prędkość w obszarze zabudowanym, wyprzedzanie bezpośrednio przed i na przejściach dla pieszych czy omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu udzielenia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu przez jezdnię – to najczęściej popełniane wykroczenia drogowe przez kierowców. 

Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża
Foto: fot. KMP Łomża

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę