Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pomożemy Michałowi przetrwać taki trudny czas

- Chciałbym zaprosić Państwa na festyn charytatywny w niedzielę, 16. lutego, gdzie od godziny 10. w hali sportowej przy SP nr 9 odbędzie się zbiórka pieniędzy na moje dalsze leczenie – zachęca 31-letni Michał Szymanowski z Łomży. Myślał, że ma wszystko: rodzinę, dom, pracę, zdrowie. - Świat się zawalił w jednej sekundzie – wspomina 10. stycznia 2019 r. Bawił się z córką, gdy dostał ataku padaczki. - Straciłem przytomność. Lenka była przerażona, tak samo jak moja narzeczona, wtedy w 3. miesiącu ciąży... Karetka, szpital, rezonans, tomografia głowy i diagnoza: malformacja tętniczo-żylna prawej półkuli mózgu i płata czołowego i padaczka ogniskowa, spowodowana naczyniakiem.

Ponad 6 i pół tysiąca osób zebrało na leczenie Michała blisko 235 tysięcy złotych. Tempo zbiórki okazało się rekordowe: prawie ćwierć miliona złotych w niecałe trzy tygodnie, od 21. stycznia do 7. lutego 2020 r. - W najpiękniejszych snach nie wyśniłbym tego, że zbiórka pójdzie tak szybko... - napisał Michał, dziękując „wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abym dostał szansę na nowe, lepsze życie bez bólu i ciągłych ataków. Niech Bóg Wam błogosławi! Zbiórka pozostaje otwarta, a nadwyżka będzie przeznaczona na leczenie i rehabilitację, które będą mi niezbędne po operacji.”

„Bardzo proszę, z całego serca, pomóżcie mi zdążyć”
Michał ma świadomość, że zdrowie odebrał mu naczyniak. „Mnóstwo poskręcanych żyłek w mojej głowie to śmiertelna pułapka. Jeśli się rozwiążą i zarażą pozostałe żyły w moim mózgu, czeka mnie tylko piach...” Jeździli po klinikach w Polsce, także prywatnych. Wszędzie słyszał, że za późno na leczenie. „Wydawało się wtedy, że nie ma dla mnie nadziei. Mam żyć z dnia na dzień, nie wiedząc, czy ta chwila nie będzie ostatnią, znosić ataki padaczki.” Determinacji i siły do walki dodawała mu myśl, że ma rodzinę, której jest potrzebny. „Nagle pojawiła się szansa! Klinika INI w Hanowerze...” Profesor po zbadaniu Michała – opowiada chory - „przyznał, że to bardzo nietypowy i rzadki rodzaj malformacji. Z takim naczyniakiem na świecie dziś żyje zaledwie 45 osób. Operacja będzie bardzo ryzykowna, bo ten potwór umiejscowił się w płacie czołowym...” Nie ma wiele czasu. Nikt nie wie, czy bomba wybuchnie za rok, miesiąc czy za 15 minut. Ma się nie stresować, „ale jak, skoro budzę się i zasypiam ze świadomością, że to może być ostatni dzień, ostatnia noc? Jeśli upadnę, uderzę się w głowę, to będzie koniec. Trudno tego unikać, bo gdy przychodzi atak padaczki, robi z moim ciałem, co chce, a ja nie jestem w stanie nad tym zapanować. Wykręca mi ręce i nogi, a ból jest taki, jakby ktoś mi łamał kości. Mój stan zdrowia z każdym dniem się pogarsza, jestem coraz słabszy...”

„Pomóżcie mi to przetrwać...”
Po jednym z ataków pojawił się niedowład lewej strony ciała. Michał jest leworęczny, a to dla niego dodatkowe utrudnienie… „To ostatnia chwila na operację, która ocali moje życie. Pozwoli dalej być tatą i mężem”. Koszt operacji i pobyty w szpitalu w Hanowerze to ok. 50 tysięcy euro. Bez pomocy ponad 6 i pół tysiąca internautów nie zebrałby sumy prawie 235 tys. zł.  Michał zdaje sobie sprawę, że „czas ucieka… Bardzo proszę, z całego serca, pomóżcie mi zdążyć. Pomóżcie mi to przetrwać...”

Michał Szymanowski po pierwszym ataku padaczki sprzed roku, kiedy zdiagnozowano naczyniaka, przez 6 miesięcy był na zwolnieniu lekarskim, od tamtej pory ma zasiłek rehabilitacyjny. Fundacja Siepomaga w przeddzień Dnia Zakochanych przekazała pieniądze do Kliniki INI w Niemczech...

Mirosław R. Derewońko

PROGRAM festynu dla Michała

 • 10 : 00  -  rozpoczęcie 
 • 10 : 05  -  wokalista Wojciech Trawiński  
 • 10 : 50  -  Przedszkole nr 5 pokaz taneczny 
 • 11 : 05  -  Stowarzyszenie Historyczne im. 71. Pułku Piechoty
 • 11 : 25  -  pokazy karate dla dzieci 
 • 11 : 35  -  pokaz Fight Club Łomża
 • 12 : 00  -  gry i zabawy prowadzi Jola Szleszyńska
 • 13 : 05  -  zespół muzyczny Bajorek D.  
 • 13 : 50  -  występ grupy Gwiazdeczki 
 • 14 : 00  -  zespół poprockowy Lecz Sami 
 • 14 : 50  -  pokaz breakdance B.K. Step Studio  
 • 15 : 00  -  pokaz tańca hip hop B.K. Step Studio
 • 15 : 05  -  recital Sara 5-tka
 • 15 : 25  -  pokaz iluzji Marcina Narewskiego
 • 15 : 50  -  zumba fitness 
 • 16 : 05  -  Studio Wokalne eMDeK Magdy Sinoff
 • 16 : 40  -  akrobatyka dzieci – Studio Treningowe ELITE
 • 17 : 00  -  zespół Waterside 
 • 17 : 20  -  pokaz musztry uczniów Zespołu Szkół Akademickich
 • 17 : 30  -  zespół Waterside do końca festynu o godz. 18.

Rozpiska jest bardzo elastyczna, z uwagi na charakter imprezy, i przerywana będzie licytacjami. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę