Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Uszkodził bankomaty. Straty 65 tysięcy złotych

Główne zdjęcie
fot. KPP Kolno

45-letni mieszkaniec gminy Turośl jest podejrzanym o uszkodzenie dwóch bankomatów w Kolnie i pobliżu miasta. Mężczyzna wylał na bankomaty nieznaną substancję powodując zniszczenie obudowy urządzeń. Właściciel oszacował straty na kwotę około 65 tysięcy złotych.

Zgłoszenie o uszkodzeniu bankomatów policjanci otrzymali w piątek. Jak przekazuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolnie szczegółowa analiza materiału dowodowego wskazywała, że związek ze zniszczeniem bankomatów może mieć 45-letni mieszkaniec gminy Turośl. Jego zatrzymanie było już tylko kwestią czasu. Następnego dnia, mężczyzna wpadł w ręce dzielnicowych w swoim mieszkaniu. W trakcie zatrzymania zaatakował policjantów jednak został szybko obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. W poniedziałek podejrzany usłyszał już zarzuty: uszkodzenia mienia oraz zmuszania groźbą i przemocą funkcjonariusza publicznego do odstąpienia od czynności służbowej. 45-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu nawet kilka lat więzenia.

Art. 288 kodeksu karnego
§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 224  kodeksu karnego
§ 1. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę