Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Rządowa i Giełczyńska zostaną całkowicie zamknięte

Główne zdjęcie
Ul. Giełczyńska

To może być istny armagedon komunikacyjny. W następny czwartek ma rozpocząć się przebudowa ulicy Giełczyńskiej i ulicy Rządowej prowadzących do Starego Rynku w Łomży, przy którym jest m.in. Urząd Miejski. Teraz miejscy urzędnicy poinformowali jak ma wyglądać tymczasowa organizacja ruchu. Obie ulice mają zostać zamknięte, ale zmiany będą także na okolicznych uliczkach, co odczują nie tylko kierowcy, ale również mieszkańcy i przedsiębiorczy działający w starej części Łomży i pasażerowie MPK.

Publikowane przez Urząd Miejski w Łomży schematy tymczasowej organizacji ruchu (etap I)
Publikowane przez Urząd Miejski w Łomży schematy tymczasowej organizacji ruchu (etap I)
Publikowane przez Urząd Miejski w Łomży schematy tymczasowej organizacji ruchu (etap II)
Publikowane przez Urząd Miejski w Łomży schematy tymczasowej organizacji ruchu (etap II)

Prace drogowe mają się rozpocząć 20 lutego, choć miejscy urzędnicy już zaznaczają, że termin rozpoczęcia robót drogowych może zostać przesunięty w przypadku wystąpienia opadów śniegu i ujemnych temperatur. 

Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza prace podzielono na dwa etapy. W pierwszym etapie ulica Rządowa zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od Placu Tadeusza Kościuszki i ul. Zjazd do skrzyżowania z ulicą Kaznodziejską, a ul. Giełczyńska nie będzie przejezdna na odcinku od Rond Hanki Bielickiej do ul. Senatorskiej, z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Dworną. Ta ulica w tym pierwszym etapie ma być przejezdna w dwóch kierunkach na całej długości, czyli także na odcinku od Sadowej do Sienkiewicza, gdzie dziś możemy jechać tylko w jednym kierunku z górki. Na tym odcinku ulicy i aż do skrzyżowania z ul. Giełczyńską zostanie wprowadzony zatrzymywania i postoju. Taki sam zakaz zostanie wprowadzony na ul. Senatorskiej od Giełczyńskiej do Szkolnej. 
W drugim etapie prac ulica Giełczyńska będzie zamknięta na całym odcinku łącznie ze skrzyżowaniem z ulicą Dworną (nie będzie możliwości przejazdu ul. Dworną przez ul. Giełczyńską)  i częściowo z ul. Senatorską. 
W drugim etapie prac  na ul. Rządowej zamknięte zostanie również skrzyżowania z Kaznodziejską i Starym Rynkiem. Wówczas odwrócony zostanie obowiązujący obecnie kierunek ruchu na ul. Radzieckiej oraz ul. Krzywe Koło na odcinku od Radzieckiej do Kapucyńskiej.

Jak dostać się do ratusza?
Od przyszłego czwartku dojazd do Urzędu Miejskiego i Starego Rynku będzie możliwy jedynie ulicami Senatorską i Woziwodzką. Do pobliskiej ulicy Krzywe Koło będzie można dojechać od Starego Rynku oraz z ulicy Kapucyńskiej, na której dopuszczony zostanie ruch pojazdów w obu kierunkach.
Zmienią się także dojazdy do parkingów w pobliżu Starego Rynku. Wjazd na największy w tej częsci miasta parking na tzw. „starym dworcu” (Pl. Niepodległości) ma być możliwy od północy - na wysokości powstającego budynku KRUS-u. Do parkingu zlokalizowanego pomiędzy Muzeum Północno – Mazowieckim i budynkiem dawnego hotelu Metropol dojechać będzie można tylko od strony ulicy Dwornej.  

Wraz z zamknięciem Giełczyńskiej i Rządowej zmienią się także trasy i godziny odjazdów autobusów komunikacji miejskiej, które przejeżdżały przez Stary Rynek. To linie nr.: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13. Objazdy dla nich wyznaczono ulicami Polową i Legionów.    

Remont ulic Giełczyńskiej i Rządowej ma zostać wykonany do 30 czerwca. To jednak nie zakończy problemów komunikacyjnych na starówce. Drogowcy zajmą się wówczas przebudową  ulic Dwornej - na całej długości od ul. Sikorskiego do alei Legionów oraz Woziwodzkiej, Zielonej i Placu Zielonego. Te ulice muszą być wyremontowane przed końcem listopada. 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę