Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Spółka Grom Group kupiła działkę w Czerwonym Borze

Tylko jedna firma przystąpiła w środę do przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż ponad 4-ipółhektarowej działki w środku lasów Czerwonego Boru. Jest to dotychczasowy dzierżawca terenu poligonowego, czyli warszawska spółka Grom Group, która za prawa wieczyste do nieruchomości z budynkiem dawnej wieży kontroli lotów ma zapłacić 2 miliony 275 złotych netto. Organizatorem przetargu publicznego na 4,6922 hektara w imieniu Lasów Państwowych jest Nadleśnictwo Łomża.

Wystawiając działkę do sprzedaży, Nadleśnictwo Łomża informowało, że działka położona jest w północnej części gminy Zambrów, w odległości około 12 km od Zambrowa, ok. 15 km od Łomży i 5, 5 km od drogi krajowej nr 63. Działka znajduje się w kompleksie leśnym, a na niej stoją budynki „stanowiące własność dzierżawcy nieruchomości, to jest budynek usługowy nr 1 (przebudowany budynek wieży kontroli lotów z pomieszczeniami koszarowymi); budynek usługowy nr 2 (budynek ośrodka szkoleniowego) wraz z infrastrukturą techniczną niezbędną do funkcjonowania budynków, to jest: siecią energetyczną, siecią wodociągową zasilaną ze studni głębinowej, siecią kanalizacji sanitarnej ze szczelnymi zbiornikami na nieczystości płynne, siecią elektryczną oświetlenia terenu. Na działce znajduje się zbiornik wodny”. Zapłata za działkę ma nastąpić w ciągu dwóch miesięcy.

Grom Group na swojej stronie podaje, że „dysponuje własnym Ośrodkiem Szkolenia Poligonowego GROM zorganizowanym na 8,5 ha powierzchni leśnej, położonej w malowniczej części województwa podlaskiego, w miejscowości Czerwony Bór 76” oraz że „na terenie Ośrodka organizowane są m.in. bankiety, imprezy taneczne, eventy i szkolenia integracyjne, obozy, wyjazdy weekendowe oraz wybrane szkolenia specjalistyczne”. 
Nadleśniczy Dariusz Godlewski wyjaśnia różnicę w liczbach hektarów, dlaczego przed środowym przetargiem sytuacja w terenie formalnie wyglądała inaczej. Mianowicie: spółka Grom Group była dzierżawcą wspomnianych 8 i pół hektara do 2047 r., natomiast teraz zakupiła z nich ponad połowę.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę