Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Złodziej kodów

Oryginalny sposób na kradzież pieniędzy „opracował” 37-latek, którego ujęli, w wyniku intensywnej pracy, Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Mężczyzna w realnych sklepach robił zdjęcia kodów płatniczych w systemie „paysafecard”, a później „za nie” robił zakupy internetowe. Teraz siedzi w tymczasowym areszcie.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzeń doszło w okresie od grudnia 2019 roku do 3 lutego tego roku. Podejrzewany mężczyzna miał działać na terenie powiatów: wysokomazowieckiego, grajewskiego, siemiatyckiego, bielskiego oraz białostockiego. Jak przekazują policjanci, w wybranych lokalach usługowych 37-latek prosił o wydrukowanie kodów w wysokości od 200 do 400 złotych. Następnie odwracając uwagę pracownika punktu, fotografował dany kod po czym mając jego zdjęcie wychodził ze sklepu i za takie kody robił zakupy internetowe.

W wyniku działań operacyjnych wysokomazowieckich kryminalnych został zatrzymany 37-latek. Mężczyzna usłyszał 16 zarzutów oszustwa i usiłowania oszustwa. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę