Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Jak pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka przy pomocy zabawek?

Dzieci każdego dnia uczą się nowych rzeczy, poznają ciekawe zjawiska rządzące światem. W głowie rodzica może jednak rodzić się pytanie – jak najlepiej wpłynąć na rozwój pociechy? Sam Albert Einstein mówił, że zabawa jest najwyższą formą nauki. Słowa naukowca można w prosty sposób zinterpretować. Mianowicie, to zabawki mogą przyczynić się do najlepszego rozwoju maluchów!

Zabawki to bardzo dobry pomysł na naukę nawet najmłodszych dzieci. To właśnie dzięki nim niemowlęta poznają nowe kolory, faktury, dźwięki i zjawiska. One pozwalają starszym pociechom rozwijać zdolności manualne i uczyć się nowych umiejętności, takich jak chociażby chodzenie, jeżdżenie na rowerze. Również zabawki umożliwiają odkrywanie nowych pasji, które – jeśli będą odpowiednio pielęgnowane – mogą przerodzić się w piękny plan na przyszłość w późniejszym życiu. Najważniejszą sprawą przed kupnem danego produktu jest odpowiednie dopasowanie go do wieku dziecka. W przeciwnym wypadku pociecha może być znudzona lub rozdrażniona, jeżeli nie potrafi uporać się np. z ułożeniem układanki lub zestawu puzzli.

4lomza.pl 1.jpg

Ciekawe zabawki dla dzieci

Zabawki edukacyjne dla niemowląt nie są skomplikowane i nie wymagają wiele. Zaleca się jednak postawienie na produkty kolorowe, ponieważ dzięki temu pociechy uczą się rozróżniać barwy. W tym czasie maluch nie porusza się samodzielnie, dlatego warto wybrać produkt, który dotrzyma mu towarzystwa w łóżeczku. Może chodzić o pluszaka, a także karuzelę montowaną nad łóżkiem. Dobrym przykładem jest Karuzela Z Samolotami SMALL FOOT.

Zabawki edukacyjne dla dzieci 6-12 miesięcy mogą być odrobinę bardziej skomplikowane, ponieważ w tym wieku pociechy stają się znacznie ciekawsze świata. W tym wieku znaczna część maluchów z powodzeniem chwyta przedmioty w swoim otoczeniu, dlatego dobrym pomysłem może być grzechotka. Dzięki niej malec poznaje nowe dźwięki, co przyciąga uwagę i wzmaga koncentrację. Dla rocznego dziecka dobrym pomysłem jest SMALL FOOT Pętla Motoryczna, ponieważ później może służyć do nauki liczenia!

Dla nieco starszych dzieci dobrym pomysłem może być sorter drewniany. To zabawka polegająca na umieszczaniu we właściwych otworach klocków o odpowiadających im kształtach. Ciekawym przykładem jest SMALL FOOT Kostka Interaktywna, ponieważ wyposażoną ją także w przyciągające uwagę ruchome elementy rozwijające zdolności manualne.

4lomza.pl 2.jpg

Zabawki edukacyjne dla 3-latka mogą być bardziej wymagające, ponieważ zdolności manualne pociech w tym wieku są wysoce rozwinięte, jednak nadal warto ją rozwijać. Dobrze jest połączyć to z kreatywnością, dlatego maluchom do gustu powinny przypaść różnego rodzaju klocki lub podobne zabawki wymagające tworzenia czegoś z mniejszych części. Rodzic zawsze powinien być w pobliżu, by uniknąć ewentualnego połknięcia drobnego elementu przez malca. Dobrą alternatywą dla klocków są Drewniane Koraliki do Nawlekania SMALL FOOT.

Dzieci w wieku przedszkolnym dobrze mówią i są chętne do nawiązywania nowych znajomości. Przez to warto zadbać o kupno zabawki, która może dać frajdę więcej niż jednej pociesze. Ciekawym pomysłem są bierki, ponieważ uczą cierpliwości. Wyjątkową odmianą tej popularnej gry są drewniane Mikado, ponieważ długość jednej bierki wynosi około pół metra!

Zabawki edukacyjne dla 8-latka zależą tak naprawdę od preferencji młodego człowieka, ponieważ ten pewnie posiada swoje pierwsze hobby, które warto rozwijać. Dobrym pomysłem jest kupno instrumentu swojej pociesze właśnie w tym wieku. Kto wie, może zostanie w przyszłości wirtuozem! Warto jednak przestrzec rodzica, by ten nie kupował od razu profesjonalnego instrumentu. Po pierwsze – dzieci szybko rosną i dany egzemplarz może prędko okazać się zbyt mały, a po drugie maluch może zrezygnować z rozwoju w tym zakresie. Dlatego dobrze sprawdzi się budżetowa propozycja, na przykład SMALL FOOT Klasyczne Skrzypce Dla Dzieci.

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże państwu dobrać odpowiednie zabawki dla swoich pociech, które skutecznie i pozytywnie wpłyną na ich rozwój.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę