Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Drogowcy wejdą na starówkę

Główne zdjęcie
Pracownicy MPGKiM zabierają donice z ul. Giełczyńskiej

Duże utrudniania komunikacyjne czekają mieszkańców Łomży w okolicach starego miasta. Drogowcy przygotowują się do rozpoczęcia prac na ulicach Giełczyńskiej i Rządowej. Robotnicy i maszyny mają pojawić się tu około 20. lutego. Póki co nie wiadomo jak będzie wyglądała organizacja ruchu. Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza obecnie jest ona uzgadniana. - Prace mają zostać tak skoordynowane, aby były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców – zapewnia.

Przebudowa prowadzących do Starego Rynku ulic Giełczyńskiej i Rządowej pochłonie ok. 8 milionów złotych. Wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego z  Łomży. Umowy zostały podpisane jeszcze w ubiegłym roku, bo obie inwestycje są na liście projektów  dofinansowanych z ubiegłorocznej edycji Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawca będzie musiał się spieszyć, bo na wykonanie wszystkich prac będzie miał tylko 4 miesiące. Planowany termin zakończenia prac to 30 czerwca 2020 roku.  
Po wykonaniu Giełczyńskiej i Dwornej ten sam wykonawca będzie przebudowywał  ulicę Dworną oraz ul. Woziwodzką, Zieloną i Plac Zielony. Te ulice muszą być zrealizowane w listopadzie.

Od kilku dni przy ul. Giełczyńskiej pracują pracownicy MPGKiM. Usunęli już ustawione tu przed rokiem, w miejscach dawnych kwietników, wielkie zardzewiałe donice z roślinami, a teraz zbierany jest gry, którym przysypano wówczas dawne kwietniki. Remont ul. Giełczyńskiej obejmie przebudowę jezdni o długości ok. 418 m od Ronda H. Bielickiej do ulicy Senatorskiej, oraz wykonanie chodników i ciągu pieszo-rowerowego, oraz zatoki parkingowej.
W przypadku ulicy Rządowej obejmie 310 m jezdni od skrzyżowania z ulicą Zjazd do Starego Rynku (granica nawierzchni z kostki brukowej-granitowej w rejonie Starego Rynku. Powstaną także nowe chodniki, zatoka autobusowa, zatoka parkingową i zjazdy publiczne. 

Na przełomie lutego i marca planowane jest także  rozpoczęcie prac na ul. 3-Maja i Wiejskiej, oraz ul. Małachowskiego. 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę