Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Łomża 62. na liście miast, których mieszkańcy deklarują najmniej szkód

Łomżanie znaleźli się na jednym z ostatnich miejsc w zestawieniu polskich miast pod względem bezszkodowości kierowców. Jedynie 62,1% kierowców zadeklarowało, że dotychczas nie spowodowało kolizji drogowej. Eksperci rankomat.pl przygotowali zestawienie 84 miast powyżej 50 tys. mieszkańców. Z ich danych wynika, że średnie OC w Łomży wynosi ponad 670 zł, a najczęściej ubezpieczanym samochodem jest BMW Serii 3

W rankingu Rankomat.pl „polskich miast pod względem bezszkodowości kierowców” Łomża zajęła w nim 62. miejsce. Wynik 62,1% odnotowano również w Katowicach i Suwałkach. To jednak niska bezszkodowość, biorąc pod uwagę pozostałe miasta na liście. Dla porównania najlepiej pod względem bezszkodowości wypadli kierowcy z Raciborza (69,6%), Piły (68,3%) i Rybnika (68,0%). Najmniejszą bezszkodowość zadeklarowali mieszkańcy Warszawy (53,8%), Wrocławia (57,5%) i Gdańska (58,1%).

Średnie OC w Łomży – ponad 670 zł
W ubiegłym roku łomżanie za OC płacili średnio 677 zł. To o 20 zł więcej od średniej wojewódzkiej i o 32 zł mniej od średniej krajowej. Więcej za polisę OC płacili zmotoryzowani mieszkańcy Zielonej Góry (681 zł), Legnicy (710 zł), Szczecina (793 zł) i Gdyni (876 zł). Średnio 939 zł na obowiązkowe ubezpieczenie OC musieli wydać kierujący z Wrocławia – była to najwyższa średnia stawka odnotowana wśród miast, które zostały przeanalizowane. Dla porównania najmniej na OC przeznaczali mieszkańcy Mielca – 515 zł.
– Ustalając wysokość składki OC, towarzystwa biorą pod uwagę szereg czynników. Liczy się nie tylko historia ubezpieczenia kierowcy i rodzaj jego pojazdu, ale również trasa, po której porusza się on na co dzień. Sieć i rodzaj dróg, liczba ich użytkowników czy statystyki wypadkowe dla danego regionu przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku. W efekcie mieszkaniec Wrocławia płaci za polisę średnio 939 zł, a mieszkaniec Łomży 677 zł – mówi Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

Łomżanie najczęściej ubezpieczali BMW Serii 3
BMW Serii 3 okazało się najpopularniejszym samochodem w Łomży. To właśnie dla tego modelu kierowcy najczęściej poszukiwali ubezpieczenia OC. Średnio na jego ubezpieczenie kierowcy wydawali 920 zł. Z innych popularniejszych aut luksusowych tańsze było ubezpieczenie BMW Serii 5 (906 zł), Audi A3 (834 zł) i Audi A4 (834 zł). Z kolei w całym województwie podlaskim najpopularniejsze okazało się wspomniane Audi A4. W Polsce najczęściej ubezpieczanym pojazdem w minionym roku był Opel Astra. Ubezpieczenie tego modelu było jeszcze tańsze – średnio kosztowało właścicieli 658 zł.

źródło: rankomat.pl 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę