Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Zobacz „Cztery pory roku” nad Narwią

Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi wyprodukowali film, który przedstawia potencjał przyrodniczy okolic Łomży. Premiera filmu zrealizowanego przez Zdzisława Folgę odbędzie się w piątek w Centrum Katolickim przy ul. Sadowej. Organizatorzy rozdają 100 bezpłatnych wejściówek.

– Film „Cztery pory roku” jest zaproszeniem w magiczną podróż do krainy Narwi. Chcieliśmy w nim pokazać zaczarowany świat, który jest tuż obok nas – za rogatkami Łomży – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. 
W filmie można zobaczyć wilki, lisy, łosie, jelenie, gęsi, bekasy, łabędzie krzykliwe, błotniaki, orliki krzykliwe, bąka i inne zwierzęta o bardzo skrytym trybie życia. W sieci pojawił się trailer filmu, który na facebookowym kanale Parku w ciągu kilku dni osiągnął kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń.  

– Warto zobaczyć cały film, dlatego że pokazaliśmy w nim piękno i niespotykane, przez wielu nieznane miejsca i sytuacje, niedostępne zazwyczaj dla osób, które na co dzień żyją obok lasów, łąk i pól doliny Narwi – zachęca dyrektor Sachmaciński.

Autorem zdjęć i scenariusza jest przyrodnik, filmowiec i fotograf Zdzisław Folga. Komentarz napisał Waldemar Krasowski, a lektorem jest znana dziennikarka pochodząca z Łomży, Dorota Sokołowska. 

Na piątkową premierę filmu, która odbędzie się o godz. 11. w Centrum Katolickim przy ul. Sadowej 12 organizatorzy przygotowali 100 bezpłatnych wejściówek. Można je odebrać w środę i czwartek (5 i 6 lutego b.r.) w szatni Centrum Kultury w godzinach 8:00-15:00 (maksymalnie 2 wejściówki na 1 osobę).

Cały film wkrótce po premierze będzie też można zobaczyć w sieci, a pomysłodawcy filmu mają nadzieję, że stanie się on wspaniałą wizytówką ziemi łomżyńskiej.

Film „Cztery Pory Roku” powstał w ramach zadania „Popularyzacja wartości przyrodniczych, historycznych, kulturowych i krajobrazowych Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi z okazji jego XXV - lecia” współfinansowanego ze środków Województwa Podlaskiego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę