Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Dodatkowe dotacje

Gmina Nowogród ponad 1,9 mln zł, Miastkowo ponad 1,2 mln zł, a Przytuły ponad 200 tys. zł. Włodarze trzech gmin z powiatu łomżyńskiego odebrało w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku symboliczne czeki z dofinansowaniem na realizację projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Dotacje pochodzą z środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Czek odbiera Grzegorz Palka burmistrz Nowogrodu
Czek odbiera Grzegorz Palka burmistrz Nowogrodu
Czek odbiera Kazimierz Górski wójt Miastkowa
Czek odbiera Kazimierz Górski wójt Miastkowa
Czek odbiera Kazimierz Romatowski wójt Przytuł
Czek odbiera Kazimierz Romatowski wójt Przytuł

Czeki w blasku fleszy aparatów i światłach kamer telewizyjnych samorządowcom wręczał cały zarząd województwa podlaskiego: marszałek Artur Kosicki, wicemarszałkowie Stanisław Derehajło i Marek Olbryś, a także członkowie zarządu Wiesława Burnos i Marek Malinowski. Czeki na dofinansowanie z PROW na kwotę 15,2 mln zł otrzymało 15 samorządowców. Marszałek Kosicki przypomniał, że to już druga tura dofinansowania inwestycji wodno - ściekowych z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W pierwszym rozdaniu  pozytywnie rozpatrzono 39 wniosków, a  dotacje otrzymały 23 projekty na kwotę ponad 32,5 mln zł. Przyznanie dofinansowania 15 kolejnym projektom było możliwe dzięki zwiększeniu limitów środków dla naszego województwa oraz przekazaniu niewykorzystanych funduszy z tego programu właśnie na inwestycje wodno-kanalizacyjne.

Wśród nowo dofinansowanych samorządów są trzy z terenu powiatu łomżyńskiego. Gmina Nowogród  otrzyma 1 mln 909 tys. 546 zł wsparcia na przebudowę stacji uzdatniania wody w Sławcu z odcinkiem sieci wodociągowej oraz rozbudowę oczyszczalni ścieków w Nowogrodzie i budowę oczyszczalni w Ptakach. Łączny koszt tych zadań szacowany jest na ponad 3 mln zł.
Gmina Miastkowo   otrzyma 1 mln 237 tys. 990 zł dofinansowania na nadbudowę i przebudowę budynku Stacji Uzdatniania Wody we wsi Łuby-Kiertany, co ma być warte ok. 2,4 mln zł.
Najmniejsze wsparcie – niespełna 203 tys. zł otrzyma Gmina Przytuły. Pieniądze są na wykonanie otworu rozpoznawczo - eksploatacyjnego SW2A i likwidację otworu studziennego SW2 na terenie stacji wodociągowej położonej na gruntach miejscowości Nowa Kubra. Szacowana wartość tego zadania to ok. 400 tys. zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę