Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

W kraju trochę więcej, u nas trochę mniej

Za hektolitr mleka dostarczanego do mleczarni rolnicy z województwa podlaskiego w grudniu otrzymywali po 147 zł i 9 gr. To o kilkanaście groszy mniej niż w listopadzie i o kilkadziesiąt groszy mniej niż w grudniu 2018 r.

Cena za mleko w województwie podlaskim tradycyjnie była najwyższa w kraju, ale wyjątkowo w grudniu, jako nieliczni w Polsce, rolnicy z podlaskiego za mleko otrzymali mniej niż w listopadzie. Według wyliczeń GUS średnia cena skupu mleka w Polsce w grudniu 2019 roku wynosiła 139,73 zł za hl i była o 1,1% wyższa niż w listopadzie 2019 roku. 
Pomimo takiego wzrostu GUS zauważa, że cena skupu mleka w kraju na koniec 2019 roku był jednak niższa niż na koniec 2018 roku i 2017 roku. Spadek w stosunku do grudnia 2018 roku wynosi „tylko” 37 groszy, ale w stosunku do grudnia 2017 r. aż 12 złotych i 76 groszy na hektolitrze.

Warto przypomnieć że na koniec 2017 roku mleczarnie w regionie za każdy dostarczony im hektolitr mleka płaciły rolnikom średnio po 161,87 zł/hl, czyli o blisko 15 zł więcej niż ostatnio.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę