Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Policyjny SMOG inaczej

Główne zdjęcie
Patrol policji przy ul. Zjazd (fot. KMP Łomża)

Zatrzymane dowody rejestracyjne trzech pojazdów to efekt wczorajszych działań policjantów z łomżyńskiej drogówki w ramach akcji „SMOG”. W całym kraju działania ukierunkowane były na badania emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Łomżyńska jednostka nie ma takich urządzeń dlatego mundurowi uwagę zwracali m.in. na sprawne oświetlenie, wycieki płynów eksploatacyjnych i stan ogumienia.

W marach akcji SMOG – zgodnie z zapowiedzią - policjanci w całym kraju mieli korzystać z urządzeń kontrolno-pomiarowych tj. analizatorów spalin i dymomierzy. 
- W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, funkcjonariusz ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) i zabronić dalszej jazdy niesprawnym pojazdem – podawała Komenda Główna Policji zapowiadają akcję.

Akcja SMOG, choć tutejsza jednostka takich urządzeń pomiarowych nie ma.  Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży funkcjonariusze tej jednostki skupili się, przede wszystkim, na sprawdzaniu stanu technicznego pojazdów. 
- W trakcie 89 kontroli, mundurowi szczególną uwagę zwracali na sprawne oświetlenie, ale też czy nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych i czy stan ogumienia adekwatny jest do warunków atmosferycznych. Patrzyli też na ważność przeglądów technicznych kontrolowanych aut, jak też wskazania drogomierza – podaje Brulińska zaznaczając, że w efekcie tych działań mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne trzech pojazdów. 
Funkcjonariusze łomżyńskiej drogówki poza stanem technicznym, już tradycyjnie badali trzeźwość siedzących za kierownicą i wszyscy byli trzeźwi. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę