Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Łomża lepsza od... Rzeszowa

Główne zdjęcie
ul. Szmaragdowa

Łomża znalazła się na trzecim miejscu wśród miast na prawach powiatu zestawienia Związku Powiatów Polskich prezentującego najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy w kraju. Łomża w 10. laureatów konkursu znalazła się po raz pierwszy i co ciekawe pokonała Rzeszów, który od lat jest w ścisłej czołówce najbardziej innowacyjnych miast w Polsce.

ZPP publikuje swój ranking w podziela na kilka grup samorządów: powiaty małe, średnie i duże, miasta na prawach powiatów,  gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok.
Jak przekazuje ZPP oceniając JST, eksperci wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Łomża na podium
W rankingu miast na prawach powiatu pierwsze miejsce i honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2019 zdobył Nowy Sącz wyprzedzając Legnicę. Nowy Sącz był najlepszy także w 2018 roku, gdy po raz pierwszy pokonał Rzeszów, który liderem zestawienia był w latach 2016 i 2017. Legnica od co najmniej 2015 roku w tych rankingach zawsze była na trzeci miejscu. 
Teraz wejście do rankingu Łomży, która w poprzednich edycjach nie była ujmowania na liście 10 najlepszych, niespodziewanie zmieniło czołówkę najlepszych, według ZPP, miast. 
Łomża znalazła się od razu na trzecim miejscu zestawienia spychając z podium słynny Rzeszów. Dalej są Dąbrowa Górnicza, Słupsk, Tarnów, Jelenia Góra, Kalisz i Chełm, które w zestawieniu są ujmowane od lat. 

W kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców (czyli powiatów małych), ranking wgrał Powiat Augustowski. Wygrywa od co najmniej czterech lat zdobywając rokrocznie  tytuł Dobry Polski Samorząd 2016, 2017, 2019 i 2019.

zobacz: ZPP - Zwycięzcy Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów 2019


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę