Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Dawny poligon w Czerwonym Borze na sprzedaż

Nadleśnictwo Łomża wystawiło na sprzedaż działkę po dawnym poligonie w lasach Czerwonego Boru. Działka, z charakterystyczną „wieżą strzelniczą”, ma blisko 5 hektarów. Do końca XX wieku był tu wojskowy poligon, a po likwidacji zarządzających nim Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSWiA ziemię Skarbu Państwa przejęło Nadleśnictwa Łomża. - Przeznaczenie terenu sprawia, że nie będzie on mógł być wykorzystany pod przeznaczenie leśne, dlatego Minister Środowiska wydał zgodę na sprzedaż – mówił Dariusz Godlewski, Nadleśniczy Łomży.

Jednostka wojskowa w Czerwonym Borze funkcjonowała do 2001 roku. Po jej likwidacji, na terenie dawnych koszar powstało wiezienie, a dawny poligon, trafił w zarząd Lasów Państwowych. Najważniejszym jego elementem jest dawna „wieża kontroli”, stojąca tuż przy pasie strzelnicy. Od  około 10 lat teren ten jest użytkowany przez  Ośrodek Szkolenia Poligonowego GROM, który organizuje na nim pikniki militarne czy słynne zawody GROM Challenge - Siła i Honor. To właśnie do niego  należą budynki, ale ziemię dzierżawi od Nadleśnictwa Łomża do... 10 lipca 2047 r..

Teraz działkę m.in,. z tą wieżą, Nadleśnictwo wystawiło na sprzedaż jako zbędą dla leśników. Działka ma powierzchnię 4,6922 ha. Położona jest w północnej części gminy Zambrów, w odległości około 12 km od miasta Zambrów oraz w odległości około 15 km od Łomży, w odległości 5,5 km od drogi krajowej nr 63, w odległości 1,7 km od najbliższych zabudowań. Ma ona powierzchnię 4,6922 ha. 

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi: 2 mln 275 tys. netto. Jak mówi nadleśniczy Godlewski został ustalona na podstawie wyceny biegłego rzeczoznawcy majątkowego.  Przetarg odbędzie się 12 lutego 2020 r. w siedzibie łomżyńskiego. Jego uczestnikami mogą być osoby fizyczne i prawne, po wniesieniu wadium. To ustalono w kwocie 227 500 zł. Podczas licytacji działki wymagane będzie przynajmniej jedno postąpienie o 45,5 tys. zł.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę