Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Drogowcy poczuli wiosnę

Główne zdjęcie
fot. UG Łomża

Tegoroczna zima jest wyjątkowa. Wiosnę poczuli także drogowcy, którzy formalnie do 15 marca mają „martwy sezon” zimowy. Tymczasem na budowie np. Via Baltica prac nie przerwano od jesieni, a ci którzy planowali rozpoczęcie robót wiosną, już chcą wchodzić na budowy. Wójt gminy Łomża Piotr Kłys zapowiada, że w przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa ulicy Janowskiej w Starych Kupiskach, a niedługo później także ulic Konarskiej i Bocznej w Zawadach.

fot. UG Łomża
fot. UG Łomża
fot. UG Łomża
fot. UG Łomża

 Te ulice dziś są wąskimi drogami gruntowymi. Ich przebudował stała się możliwe dzięki dofinansowaniu, jakie gmina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych 2020. Przyznana dotacja wynosi 1,8 mln zł, przy kosztach budów szacowanych na prawie 3,5 mln złotych. 
Ulica Janowska w Starych Kupiskach będzie miała jezdnię z kostki brukowej o szerokości 6 m, odwodnienie, chodniki i energooszczędne oświetlenie.
W przypadku ul. Konarskiej i Bocznej w Zawadach prace polegać będą na poszerzeniu i utwardzeniu jezdni kostką brukową na odcinku o długości 756,93 m (łącznie), budowie kanalizacji deszczowej, budowie oświetlenia drogowego i utwardzeniu poboczy. Dodatkowo mają zostać zainstalowane dwa progi zwalniające.
Wójt Piotr Kłys zapowiada, że nim w tych miejscowościach pojawią się koparki, które będą rozkopywały dotychczasowe jezdnie, dojdzie do spotkań z mieszkańcami.
- W tych spotkaniach będą brali udział nasi urzędnicy z gminy, ale także wykonawcy prac. Chcemy, aby mieszkańcy dowiedzieli się jaki będzie harmonogram prac, jakie będą utrudnienia w ruchu, ale także, aby ustalić jak powinna odbywać się obsługa poszczególnych gospodarstw – tłumaczy wójt. 

Zgodnie z podpisanymi umowami zakończenie obu inwestycji planowane jest na koniec września 2020 r. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę