Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wandale na cmentarzu

Porozbijane znicze, poprzewracane kwiaty... Na zabytkowym cmentarzu łomżyńskim przy ul. Mikołaja Kopernika doszło do aktu wandalizmu. Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 22 lat, którzy mają za to odpowiadać. Tymczasem radni apelują do prezydenta miasta o zainstalowanie na cmentarzu dodatkowych kamer monitoringu.

Do zniszczeń doszło w nocy z poniedziałku na wrotek. Jak przekazuje Ewelina Szleisńska z KMP w Łomży około godziny 4. nad ranem patrol policyjny zauważył na środku jezdni duży pojemni z piachem. Poprzewracane i uszkodzone były także kosze przy ul. Mikołaja Kopernika, a na pobliskim cmentarzu setki porozrzucanych zniczy. Niedługo po tym policjanci zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy szli chodnikiem Szosą Zambrowską zwracają na siebie uwagę głośnym zachowaniem. Obaj mężczyźni okazali się być pijani. 19-latek miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie, a 22-latek ponad 1,5 promila. 
Mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. To ich policjanci podejrzewają o dokonania aktów wandalizmu także na cmentarzu.
Jak podaje Szlesińska wczoraj obaj usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia i znieważenia miejsc spoczynku osób zmarłych. 

Potrzebne dodatkowe kamery
Skutki przejścia wandali przez cmentarz widzieli jeszcze wczoraj radni, którzy poszli złożyć kwiaty na grobie Powstańców Styczniowych. Po powrocie z cmentarza Maciej Borysewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej zaapelował do prezydenta o zamontowanie na cmentarzu dodatkowych kamer monitoringu. Przypominał, że sprawa już wcześniej była pozytywnie zaopiniowana przez jedna z komisji Rady Miejskiej, ale dodatkowych kamer nie ma. 
- Ten akt wandalizmu wzburzył nas wszystkich. Te kilka dodatkowych kamer może zapobiec kolejnym takim głupim wybrykom – mówił Maciej Borysewicz. 
Na apel odpowiedział wiceprezydent Andrzej Stypułkowski zapewniając, że „jeśli możliwości miasta będą na to pozwalały, te działania zostaną podjęte”.  

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę