Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Rządząca 12” wybrała Konopkę na przewodniczącą RM

Alicja Konopka, z klubu Mariusza Chrzanowskiego, zgodnie z oczekiwaniami została nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Łomży. W tajnym głosowaniu pokonała 12 do 10 zgłoszonego przez klub Prawo i Sprawiedliwość Wiesława Grzymałę. Wybory nowego przewodniczącego musiały się odbyć po tym jak „rządząca 12” z koalicji Chrzanowskiego i PO, odwołała 30 grudnia 2019 roku z tej funkcji Jana Olszewskiego z PiS. Był on ostatnim działaczem partii Jarosława Kaczyńskiego, odwołanym przez radnych koalicji Chrzanowski-PO, na której stronę w wakacje przeszedł z PiS radny Mariusz Tarka.

Alicja Konopka ma 65 lat i jest emerytką. Radną Łomży jest nieprzerwanie od 1994 roku. Wybierana jest w okręgu wyborczym obejmującym przede wszystkim osiedle SM „Perspektywa”.  W poprzedniej kadencji samorządu była wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej. W grudniu 2018 roku, jej kandydatura na wiceprzewodniczącą RM była zgłoszona przez klub Chrzanowskiego. W tajnym głosowaniu poparło ją tylko 10 radnych, co było za małym wynikiem, aby mogła objąć funkcję wiceprzewodniczącej. Radna Konopka pozostała więc tzw. „szeregowym” radnym i jedynym radnym z „rządzącej 12”, która nie pełni żadnej funkcji w Radzie Miejskiej.


Dziś w imieniu grupy radnych z „rządzącej 12” na nowego przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży zgłosił ją Witold Chludziński (z klubu Chrzanowskiego).
- Radna Alicja Konopka posiada bardzo pozytywne cechy: jest osobą zorganizowaną, pomysłową, ambitną, kulturalna i cierpliwą. Nie należy również do żadnej partii politycznej, a więc cechy niezwykle ważne przy pełnieniu tak odpowiedzialnej funkcji w samorządzie – przekonywał Chludziński.
Kontrkandydatem Konopki w wyborach na przewodniczącego był zgłoszony przez klub radnych PiS Wiesław Grzymała. On także ma 65 lat. Jak podkreślała zgłaszająca kandydaturę Marianna Jóskowiak, Grzymała trzecią kadencję pełni funkcję radnego miasta Łomży. W latach 2006-2010 i 2015-2018 sprawował funkcję przewodniczącego Rady Miasta. Poza tym Grzymała ma ukończone studia wyższe na dwóch kierunkach i ukończone studia doktoranckie, oraz „duże doświadczenie życiowe i zawodowe”. 18 lat pracował w bankowości, a 6 lat w ARiMR. Do grudnia 2019 roku był dyrektorem Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. 

Na sesji obecnych było 22 z 23 miejskich radnych. W tajnym głosowaniu za wyborem Alicji Konopki opowiedziało się 12 radnych, a Wiesława Grzymały 10 radnych. Tym samym wybory wygrała Konopka.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Alicja Konopka

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę