Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Czwartek będzie dniem żałoby w Łomży

- W związku ze śmiercią świętej pamięci Biskupa Stanisława Stefanka - Honorowego Obywatela Miasta Łomża, wyrażając żal, ogłaszam żałobę na terenie Miasta Łomża w czwartek 23 stycznia 2020 r.. Zarządzenie o wprowadzeniu jutro żałoby w mieście dziś wydał prezydent Mariusz Chrzanowski.

Zgodnie z treścią prezydenckiego zarządzenia: „Na znak żałoby na budynku Urzędu Miejskiego oraz budynkach jednostek organizacyjnych flagi zostaną opuszczone do połowy masztu.” 
- Zwracam się z apelem do organizatorów wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym o ich odwołanie bądź ograniczenie – napisał w zarządzeniu Mariusz Chrzanowski. 

Tymczasem na stronie internetowej Diecezji Łomżyńskiej opublikowano apel ks. Jacka Czaplickiego, który prosi mieszkańców o zabranie świec i „udziału w kondukcie, w którym przeprowadzimy trumnę z ciałem zmarłego biskupa Stanisława Stefanka z kościoła przyseminaryjnego do łomżyńskiej katedry”.
– Przez ten gest światła chcielibyśmy wyrazić nasze pragnienia modlitwy za Pasterza, który też był dla nas w jakimś sensie światłem. Przyjdźmy, weźmy świecie i niech one będą wyrazem naszej czujności, czuwania, miłości i modlitwy za ks. bp. Stanisława – wyjaśnia ks. Czaplicki.
Eksporta ciała do Katedry Łomżyńskiej odbędzie się dziś o godz. 17, gdzie o godzinie 18 zostanie odprawiona Msza św. żałobna. Po niej do godziny 21 będzie trwało modlitewne czuwanie Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Łomżyńskiej. Główne uroczystości pogrzebowe zmarłego w piątek księdza biskupa Stanisława Stefanka rozpoczną się w czwartek od godz. 9..


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę