Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Przewodniczącym Rady Miejskiej będzie... Alicja Konopka?

Główne zdjęcie
Alicja Konopka

Alicja Konopka, radna z klubu „Mariusza Chrzanowskiego”, ma być zgłoszona jako kandydatka „rządzącej 12”, na nową przewodniczącą Rady Miejskiej Łomży. O jej kandydaturze i poparciu klubu prezydent Mariusz Chrzanowski poinformował w ubiegłym tygodniu radnych z koalicyjnego klub „Koalicji Obywatelskiej”, którzy tworzą działacze Platformy Obywatelskiej.

Wybory przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży są konieczne po tym, gdy „rządząca 12” z koalicji Chrzanowskiego i PO, odwołała 30 grudnia 2019 roku z tej funkcji Jana Olszewskiego z PiS.
Alicja Konopka ma 65 lat i jest emerytką. Radą Łomży jest nieprzerwanie od 1994 roku. Wybierana jest w okręgu wyborczym obejmującym przede wszystkim osiedle SM „Perspektywa”. W ostatnich wyborach, startując z pierwszego miejsca listy „Mariusza Chrzanowskiego”, zdobyła 445 głosów poparcia.

Konopka w poprzedniej kadencji samorządu była wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej. Na początku obecnej kadencji, w grudniu 2018 roku, jej kandydatura na wiceprzewodniczącą RM była zgłoszona przez klub Chrzanowskiego. W tajnym głosowaniu poparło ją tylko 10 radnych, co było za małym wynikiem, aby mogła objąć funkcję wiceprzewodniczącej. Radna Konopka jest więc tzw. „szeregowym” radnym i jedynym radnym z „rządzącej 12”, która nie pełni żadnej funkcji w Radzie Miejskiej. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę