Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zbyt szybcy

W sobotę rano policjanci z drogówki zatrzymali w Miastkowie kierowce mercedesa, który jechał z prędkością o 52 km/h większą niż dopuszczalna w obszarze zabudowanym. Po południu na Szosie do Mężenina w Łomży wpadł kierowca renault, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 57 km/h.

Pierwszy z kierowców ma 38 lat, drugi 40. 
- Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h obu kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy. Zostali również ukarani mandatem karnym, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych – podaje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży podkreślając, że oba miejsca, w których zatrzymano zbyt szybko jadących kierowców, kontroli wskazywane były przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Przez cały ubiegły rok policjanci z Łomży zatrzymali 340 praw jazdy. Najczęściej powodem było kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu - 155 takich przypadków. W związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym prawa jazdy straciło 128 kierowców. Kolejnym 57 kierowcom dokument odebrano w związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę