Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Zapaliła się butla z gazem

Główne zdjęcie
Zdjęcie archiwalne

W niedzielne wczesne popołudnie zapaliła się butla z gazem w jednym z domów w Wygodzie. Strażacy chwalą właściciela, który ryzykując poparzenie wyniósł ją na zewnątrz. - Mężczyzna doznał lekkich poparzeń i nie musiał być poddawany hospitalizacji – mówi brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej.

Wezwanie do płonącej w domu jednorodzinnym butli z gazem strażacy otrzymali w niedzielę około godziny 13.30. Na miejsce oficer dyżurny wysłał dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze – jedną zawodową, druga ochotniczą. Gdy pierwsi strażacy dotarli na miejsce płonąca butla z gazem znajdowała się już poza domem. Płonąca butle wyniósł właściciel doznają przy tym poparzeń. Okazało się, że uszkodzeniu uległ zawór butli i nie można było odciąć dopływu gazu, dlatego poddano go tzw. kontrolowanemu spalaniu. Cała akcja trwała około półtorej godziny. 
Komendant Wilczyński chwali rekcję właściciela, który ryzykując obrażenia wyniósł płonącą butlę z budynku. To uchroniło dom przed rozprzestrzenieniem się ognia. 
- Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy medycznej, po czym przekazali wezwanej na miejsce ekipie pogotowia ratunkowego. Obrażenia nie były duże. Mężczyzna nie musiał być hospitalizowany – dodaje brygadier Wilczyński. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę