Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kiedy otwarcie obwodnicy Kupisk?

- Jeżeli nie będzie skargi ponownej jednego z mieszkańców wsi Kupiski, będziemy oddawać na koniec lutego tego roku – zapowiada Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego odpowiedzialny m.in. za inwestycje na drogach wojewódzki. Obwodnica Kupisk Starych powstała w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 645 Łomża – Nowogród. Prace budowlane zakończono na początku września 2019 roku, ale na nową drogę nadal nie mogą wjeżdżać samochody.

Przebudowę drogi Łomża – Nowogród o długości 10,35 km, wraz z budową nowej obwodnicy Kupisk Starych,  zaczęto w styczniu 2018 roku. Inwestycja kosztowała ok. 58 mln zł, a zdecydowana większość środków – blisko 55 mln zł to unijna dotacja. Prace budowlane zostały zakończone we wrześniu 2019 roku. Kierowcy jeżdżą po nowej drodze od Starych Kupisk do Nowogrodu, ale nadal starym szlakiem przez sam środek Starych Kupisk. Powodem opóźnień w oddaniu nowej obwodnicy do użytku są – jak mówią drogowcy - „odwołania niezadowolonych”, które przedłużają procedury administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nowej drogi. 

Przypomnijmy drogę przebudowano na podstawie decyzji ZRID wydanych przez wojewodę podlaskiego pod koniec 2017 roku. Decyzjom wojewoda nadał rygor natychmiastowej wykonalności, co oznaczało, że prace mogły ruszyć natychmiast, ale po kolejnych zaskarżeniach decyzje te nadal nie są prawomocne. Do czasu ich prawnej ostateczności, nie można zakończyć innych procedury administracyjnych np. dotyczących użytkowania zbudowanej drogi, czy wypłat odszkodowań dla właścicieli gruntów przejętych pod obwodnicę. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę