Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Szybko jadą i tracą prawa jazdy

Dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dozwolona zatrzymali w tym tygodniu łomżyńscy policjanci. We wtorek szybkiego złapano w okolicach Śniadowa, wczoraj w Miastkowie. W ubiegłym roku w ten sposób w Łomży i okolicy prawo jazdy na trzy miesiące straciło 128 kierowców.

Policjanci podkreślają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Kilka lat temu, aby przymusić szybkich kierowców do zwolnienia, zwłaszcza gdy przejeżdżają przez zamieszkałe miejscowości, wprowadzono przepisy, które obligują policjantów do natychmiastowego zatrzymywania praw jazdy kierowcom jeśli przekroczą dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h. Jak podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży w ubiegłym roku policjanci z tutejszej komendy w takiej sytuacji zatrzymali 128 praw jazdy. Dokumenty były przesyłane do starostów, którzy wydawali prawa jazdy szybkim kierowcom, a ci zatrzymywali je im na trzy miesiące.     
Niestety szybkich ciągle nie brakuje. We wtorek prawo jazdy utracił 43-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, który we wsi Ratowo–Piotrowo jechał z prędkością o 59 km/h większa niż dozwolona. Kierowca leksusa nie chciał przyjąć od policjantów mandatu za popełnione wykroczenie drogowe, dlatego jego sprawa trafi też do sądu. 
Wczoraj w Miastkowie zatrzymano natomiast pędzącego z prędkością 103 km/h mercedesa. Za jego kierownicą siedział 25-latek. On także stracił prawo jazdy, a do tego dostał mandat 400 zł i 10 punktów karnych. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę