Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Budka przyjechał po POparcie

Główne zdjęcie
Borys Budka

- Platforma Obywatelska jest jedynym ugrupowaniem, które w sposób powszechny wybiera swojego przewodniczącego - mówił w Łomży Borys Budka jeden z 6 kandydatów na nowego szefa partii. Wybory odbędą się 25 stycznia. W całym kraju ma wówczas głosować ok. 10 tysięcy członków PO, którzy mają opłacone składki członkowskie. W Łomży i Powiecie Łomżyńskim głosować będzie mogło około... 40 – 50 osób.

Borys Budka z łomżyńskimi działaczami patarii spotkał się niewielkim pokoju na pietrze kamienicy przy ul. Długiej 6, w którym znajduje się biuro PO RP w Łomży. Wcześniej odbyła się krótka konferencja prasowa. Budkę w Łomży witał Cezary Kisiel, szef miejskich struktur PO. Byli obecni także szefowie powiatowych struktur PO z okolicznych miast. Budce towarzyszył także poseł Krzysztof Truskolaski z Białegostoku. 
- Ciesze się, że dzisiaj, oprócz Białegostoku, mogę spotkać się tutaj na Ziemi Łomżyńskiej, w miejscu w którym miałem okazję inaugurować kampanię samorządową, w którym mam wielu przyjaciół. Wiem jak ciężko na co dzień pracują, wiem jakiego wsparcia potrzebują, ze strony również nas polityków, którzy na co dzień pracują w Warszawie. Nowa platforma, platforma pełna energii właśnie takie wsparcie, wszędzie tam, gdzie jest potrzebne, będzie niosła – mówił Budka zapewniając, że dla niego wyjątkowo ważni są samorządowcy, „ludzie którzy na co dzień rozwiązują te najbliższe ludziom problemy”. - To ludzie, którzy często wychodzą poza te polityczne, utarte schematy i w moim programie bardzo ważne miejsce zajmuje Polska samorządna, Polska samorządowa.   
Budka mówił, że wierzy, że „wspólnie możemy wygrać te wybory”, ale jak mówił, bez względu na jakie będzie rozstrzygnięcie 25 stycznia, „wiem że wspólnie po 25. (stycznia – dop. red.) będziemy pracować dla Małgorzaty Kidawy Błońskiej, dla Platformy Obywatelskiej, bo to jest dla nas najważniejsze”.  
Podczas konferencji Jacek Piorunek, przewodniczący struktur PO na trenie powiatu łomżyńskiego, wyrażał poparcie dla Borysa Budki w imieniu swoim i działaczy struktur powiatowych partii.
- Uważam, że PO wymaga nowej energii, potrzebuje nowej energii, nowych wyzwań, nowej aktywności i też innych ludzi – mówił Piorunek.   
Zapowiadał także, że będzie sugerował mu, aby jako nowy przewodniczący PO, stworzył swoisty konwent przewodniczących powiatów PO, jako ciało opiniodawcze dla przewodniczącego. - Żeby stamtąd czerpał informacje jaki jest stan Platformy, jaka jest jej energia, jaka jest jej kondycja i też wyznaczał cele Platformy na przyszłość – mówił Piorunek. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę